ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25659 پست
:: ورودی گوگل امروز : 9 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۸/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

اگر گم شوم چه اتفاقی می افتد؟ می توانم دوستان جدیدی پیدا کنم؟ اگر از معلم جدیدمان خوشم نیاید چه می شود؟ اگر کسی اذیتم کند چه می شود؟ اگر یک عالمه تکلیف داشتم چه کار کنم؟
وقتی کودک شما شروع به پرسیدن چنین سوالاتی می کند، نشان دهنده مشکلات بالقوه بزرگ تری است. او احتمالا گرفتار اضطراب مدرسه شده است. این اختلالی است که در نتیجه آن، کودک از رفتن به مدرسه امتناع می کند، گریه می کند، گوشه گیر می شود و حتی از مشکلات جسمانی چون اسهال رنج می برد. در این اختلال کودک می ترسد از والدین یا اعضای خانواده اش جدا شود برای همین از مدرسه رفتن امتناع می کند. سعی کنید پیش از آغاز مدرسه این اختلال را از بین ببرید. در ادامه چند راه حل در این رابطه اشاره شده است.

تمرین کنید: اگر اولین باری است که کودک تان از شما دور می شود، بهتر است برای این جدایی آماده شوید و کمی تمرین کنید. سعی کنید در روزهای نزدیک به مدرسه، او را چند ساعتی به خانه مادربزرگ یا یکی از دوستان تان بفرستید تا تنها بودن را تجربه کند. بعد کم کم ساعت ها را زیاد کنید تا کل روز را کنار هم نباشید. هر دو نفرتان باید یاد بگیرید که می توانید بدون هم زندگی کنید.

کودک تان را بشناسید: اگر کودک شما خیلی بهتان می چسبد، جای نگرانی نیست. گاهی اوقات این شما هستید که استرس ایجاد می کند و کودک را به وادی اضطراب می کشید. اگر نگرانید که کودک ساعات سختی را در مدرسه تحمل می کند، بهتر است با او صحبت کنید و از مشکلات برایش بگویید. البته سعی کنید با آرامش او را راهنمایی کنید.

با هم بازی کنید:
برای اینکه کودک بداند که در مدرسه چه در انتظارش است، می توانید مدرسه بازی کنید. شما نقش کودک را بازی کنید و کودک نقش شما را. با این روش، کودک می تواند خیلی چیزها را در آرامش، بازی و شاید یاد بگیرد. می توانید یک روز مدرسه را کامل بازی کنید: از خواب بیدار شوید، صبحانه بخورید، لباس بپوشید، سوار سرویس شوید و… با کمی خلاقیت می توانید کودک را از اضطراب روز اول مدرسه دور کنید.

همکلاسی هایش را پیدا کنید:
اگر می توانید یک یا دو تا از همکلاسی های کودک تان را پیدا کنید و قبل از مدرسه با آنها آشنا شوید. سعی کنید اجازه دهید بچه ها با هم آشنا شده و بازی کنند. با این روش، شما با والدین آنها آشنا می شوید و می توانید مطمئن شوید که آیا می توانید به هم نزدیک شوید یا خیر. می توانید به کودک بگویید که در مدرسه می تواند با آنها باشد. روشی که باعث کاهش اضطراب در کودک می شود.

با هم به خرید بروید: برای شروع مدرسه، هر کودک به خرید نیاز دارد. باید کیف و دفتر و مداد و جامدادی بخرید. می توانید همراه هم به فروشگاه بروید و با شادی خرید کنید و در نهایت ناهار یا شامی به خودتان بدهید. اجازه دهید خودش کیف و دفترش را انتخاب کند. چنین کاری به او آرامش می دهد.

زمان خواب او را تنظیم کنید: در طول تابستان، بسیاری از بچه ها آخر وقت می خوابند و صبح ها دیر بیدار می شوند. باید سعی کنید در روزهای قبل از مدرسه خواب آنها را تنظیم کنید تا صبح ها برای بیدار شدن دچار مشکل نشوند. باید ساعت بدن آنها با ساعت مدرسه رفتن شان تنظیم شود.

چند کتاب در این زمینه بخوانید: کارشناسان معتقدند شخصیت های فانتزی به بچه ها کمک می کنند تا راحت تر با مشکلات کنار بیایند. پس سعی کنید کتاب هایی در این زمینه پیدا کنید و هر روز یکی از آنها را با کودک بخوانید. کتاب خواندن یکی از بهترین روش ها برای غلبه بر اضطراب مدرسه است.

قبل از شروع مدرسه، سری به آنجا بزنید:

:: Information 152
تاریخ بروزرسانی : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25562 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما