ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25655 پست
:: ورودی گوگل امروز : 2 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۷/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

یک روانشناس با بیان اینکه مسکن و اشتغال دوعامل موثر بر ازدواج جوانان هستند، گفت: در حال حاضر به علت فضای فرهنگی موجود در جامعه خواسته‌ها و نیازهای جوانان امروزی بسیار با جوانان دیروزی تفاوت پیدا کرده است.

دکتر شهناز نوحی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: در دهه‌های گذشته رسانه‌های خارجی مانند شبکه‌های ماهواره‌ای در دسترس نبودند و مردم به مدگرایی و استفاده از لوازم لوکس گرایش نداشتند، اما در حال حاضر استفاده از این وسایل تبلیغ می‌شود و برخی از افراد آن‌ها را جزو ملزومات زندگی خود می‌دانند.

وی گفت: لازم است زمینه‌ای فراهم شود که جوانان بتوانند بدون سخت‌گیری‌های معمول ازدواج کنند و تا زمانی که امکان ازدواج مهیا نشود جمعیت نیز افزایش نخواهد یافت.

این روانشناس با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال برای مردان اظهارکرد: در حال حاضر زنان بیشتر فرصت‌های شغلی را در نهادها و ادارات در اختیار دارند و در این زمینه پیشتاز هستند؛ اما این امر موجب جابجایی نقش‌ها و چالش در ازدواج شده است. زمانی که زنان از نظر شغلی در رده‌های بالا قرار بگیرند انگیزه‌ای برای ازدواج با پسرانی که از نظر شغلی مرتبه‌ای پایین تر دارند را پیدا نمی‌کنند.

لزوم تغییرات در وضعیت پذیرش دانشجو و استخدام‌ها

وی در زمینه وضعیت پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها نیزگفت: در حال حاضر۷۰ تا ۹۰ درصد از پذیرفته‌شدگان کنکور را دختران تشکیل می‌دهند و پسران انگیزه کمتری برای ادامه تحصیل دارند. کرسی‌های دانشگاهی نیز بیشتر در اختیار دختران است. بنابراین باید تغییراتی در زمینه وضعیت پذیرش دانشجو و استخدام‌ها در کشور صورت گرفته و فرهنگ ارتباط بین زوجین اصلاح شود.

۸۰ درصد ازازدواج‌ها کمتر با منطق و عقلانیت انطباق دارد

نوحی تصریح کرد:‌ در حال حاضر جوانان نمی‌دانند که به چه علت ازدواج می‌کنند و بیش از۸۰ درصد از ازدواج‌ها ناشی از هیجانات و احساسات است و کمتر با منطق و عقلانیت انطباق دارد.

فرصت‌های شغلی زنان را محدود کنیم تا مردان راحت‌تربتوانند اشتغال داشته باشند

تحصیلات زنان باید تنها برای تربیت فرزندان کافی باشد

این روانشناس تاکید کرد: لازم است فرصت‌های شغلی زنان را محدود کنیم تا مردان راحت‌تربتوانند اشتغال داشته باشند و در محیط‌های شغلی شایسته‌سالاری میان مردان مورد توجه قرار گیرد و نه میان مردان و زنان، چراکه مدیر اقتصادی خانواده مردان هستند؛ اما زمانی که نقش‌ها جابجا می‌شود مشکلاتی در خانواده به وجود می‌آید.

نوحی در پایان گفت: لازم است در پذیرش دانشجو، پسران در اولویت قرار بگیرند و نیازی نیست زنان سطوح بالای تحصیلی را تجربه کنند؛ بلکه تحصیلات آنها باید تنها برای تربیت فرزندان کافی باشد.

انتهای پیام

:: Information 376
تاریخ بروزرسانی : ۱۲ خرداد ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25558 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما