ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25536 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۸/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

وب‌سایت روزیاتو – حامد آل محمد: قارچ ها یکی از خوراکی های محبوب و پر خاصیت به شمار می روند. این یوکاریوت دوست داشتنی، انواع مختلفی دارد و هر یک از آن ها می توانند اثر متفاوتی بر روی ما داشته باشند. اما در این میان، نوعی قارچ وجود دارد که با تمام آن ها متفاوت است.

همانطور که احتمالا حدس زده اید، ما درباره «قارچ های جادویی» و یا «سیلوسایبین» صحبت می کنیم. این خوراکی عجیب که مخدر نیز محسوب می شود، می تواند ذهن شما را -در کوتاه مدت- آزاد کند و توهم ایجاد نماید. تاثیر آن را می توان در ابتدا عجیب و خوب ولی در طولانی مدت بد دانست. فرد مصرف کننده بعد از میل کردن قارچ، همه چیز را متحرک می بیند و بی اختیار می خندد.

بر اساس تحقیقات انجام شده، قارچ جادویی که ماده ای روان گردان به شمار می رود، می تواند در درمان اضطراب شدید و افسردگی، موثر عمل نماید. آن ها برای مصارف دارویی ثبت نشده اند و در اکثر نقاط غیر قانونی هستند. علت غیر قانونی بودن هم عمدتاً به آثار سویی است که مصرف بلند مدتش به همراه دارد.

ما در این مقاله قصد داریم چگونگی تاثیر آن ها بر روی مغز و بدن را مورد بررسی قرار دهیم. مقاله را تا پایان بخوانید.

قارچ ها می توانند احساس خوبی درون شما به وجود بیاورند

«قارچ جادویی»؛ مخدر توهم زا

بر اساس گفته های موسسه تحقیقات سوء مصرف مواد آمریکا، قارچ های جادویی می توانند همانند ماریجوانا با دوز پایین، احساس راحتی و رهایی را درون مصرف کننده ایجاد نمایند. همانند دیگر داروهای توهم زا مانند ال اس دی، قارچ ها با شبیه سازی اثر سروتونین و تاثیر گذاری بر روی شاهراه های عصبی مغز، عملکرد ذهن را مختل می کنند.

آن ها به ویژه بر روی قشری از مغز که لوب پیشانی را پوشش می دهد (بخش مربوط به فکر کردن و تجزیه و تحلیل که نقشی کلیدی در نوع حالت و درک ما دارد)، تاثیر گذار هستند.

قارچ های جادویی توهم و خیال ایجاد می کنند

مصرف کنندگان معمولا از دیدن اصوات و شنیدن رنگ ها صحبت می کنند. تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۴ میلادی انجام گرفت، نشان داد که آن ها شبکه های ارتباطی مغز را تحت تاثیر قرار می دهند. دانشمندان متوجه شدند بخش های مختلف مغز کسانی که تنها ۲ میلی گرم از این قارچ ها را مصرف کرده بودند، فعالیت های بیشتری از خود نشان می دهد که به ندرت چنین چیزی مشاهده می گردد.

محققان برای ترسیم چگونگی عملکرد قارچ ها، تصویر بالا را خلق نمودند.

این توهمات نکته ای کلیدی در چگونگی تاثیر قارچ ها بر افسردگی و بهبود آن به شمار می روند

دیوید نات عصب شناس کالج سلطنتی لندن که ۴ سال پیش مطالعه ای بر روی قارچ های توهم زا انجام داده است، دریافته که بر اثر مصرف آن ها، الگوهای مغز نیز دچار تغییر می شوند. تاثیر پذیری برخی قسمت های مغز قبلا مورد بررسی قرار گرفته و برخی از آن ها نیز همچنان ناشناخته مانده اند؛ مانند بخشی که تصور ما از خودمان را کنترل می کند.

آقای نات اعتقاد دارد که ارتباط میان مدارهای این بخش مغز در افراد افسرده، بسیار قوی است. از بین رفتن و یا ضعیف شدن این ارتباطات، اتصال های جدیدی را به وجود آورد که می تواند تسکین درد را به همراه داشته باشد. هر چند تحقیقات در این زمینه هنوز آنطور که باید کامل نیستند و باید بررسی های بیشتری صورت گیرد.

مطالعات ۵ ساله نشان داد که قارچ های جادویی می توانند تاثیری مشابه با جراحی بر روی بیماران داشته باشند

نتایج تحقیقات آزمایشگاهی بر روی بیمارانی که دچار افسردگی و اضطراب بوده، قارچ های جادویی را مصرف کرده و زندگی شان رو به پایان بود، نشان داد تنها ۱ دوز از این ماده می تواند به عنوان دارویی موثر و قوی برای درمان افسردگی و اضطراب مورد استفاده قرار بگیرد.

نخستین تحقیق توسط پژوهشگران دانشگاه جان هاپکینز و پژوهش دوم نیز در دانشگاه نیویورک انجام گرفت. شش ماه بعد از این قضیه، افسردگی و اضطراب ۸۰ درصد از شرکت کنندگان در تحقیق این مرکز درمانی، با کاهش چشمگیر مواجه گشت.

معیار این آمار، استاندارد طلایی ارزیابی روانشناسی پزشکی بود. دانشگاه نیویورک اعلام کرد افسردگی و اضطراب ۶۰ تا ۸۰ درصد شرکت کنندگان آن نیز به طور مشابه کاهش یافته است؛ آن هم تنها بعد از گذشت ۶ ماه و نیم از زمان مصرف. البته این محققان می افزایند مشخص نیست بعدها اگر مصرف قارچ ادامه پیدا کند چه آثار سویی از این روند بر بدن انسان بر جای خواهد ماند.

برخی محققان اعتقاد دارند که مصرف آن ها می تواند اضطراب را کاهش دهد

تحقیقات انجام شده از سوی دانشگاه نیویورک بر روی بیماران سرطانی که دچار اضطراب بودند، تاثیر مصرف یک دوز از این ماده به صورت قرص و یا پلاسیبو را نشان داد. نیک فرناندز داوطلبی که در سال ۲۰۱۴  برنامه مذکور را پشت سر گذاشته، گفته است که مصرف این ماده، وی را به دنیایی احساسی برده و باعث شده که او نیرویی قوی تر از خودش را مشاهده کند.

آقای فرناندز بیان نموده: “چیزی درون من ضربه می زد و من به اضطراب و نا امنی فکر نمی کردم.” بسیاری از شرکت کنندگان شرایط مشابهی را تجربه کردند و این مسئله به عنوان بخشی از روند درمان در نظر گرفته شد.

:: Information 251
تاریخ بروزرسانی : ۱۳ دی ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25439 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما