ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25557 پست
:: ورودی گوگل امروز : 6 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۳/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

آمار ۳۵۰ میلیون دلار قاچاق تجهیزات پزشکی در سال، با آمار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز منطبق است؛ طوری که از کل بازار قاچاق، حدود دو میلیارد دلار آن به دارو، مکمل و تجهیزات پزشکی اختصاص دارد و البته اینها جدای از قاچاق فرآورده های غذایی محاسبه شده است. به اعتقاد این مقام مسئول، حذف قاچاق تجهیزات پزشکی، نیاز به همکاری گسترده نهادهای مختلف دارد و باید همه دستگاه های مسئول، وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

به هر حال، چه قاچاق تجهیزات پزشکی به کشور را ۷۰۰ میلیون دلاری بدانیم که امینی فرد عنوان کرده و چه ۳۵۰ میلیون دلاری بدانیم که مقام مسئول سازمان غذا و دارو به آن اشاره کرده، در هر دو صورت، این رقم های میلیاردی می تواند کشتی «اقتصاد سلامت» را به گِل بنشاند. بر اساس گفته های حسن هاشمی، وزیر بهداشت، همه بودجه ای که برای اجرای طرح تحول سلامت به عنوان بزرگ ترین طرح اجتماعی دولت به وزارت بهداشت تخصیص داده شده، حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان است.

حال تصور کنید وقتی سالانه ۷۰۰ میلیارد تومان، تجهیزات پزشکی قاچاق به شکور وارد می شود، این رقم نزدیک به یک چهارم بودجه طرح تحول سلامت است؛ طرحی که از آن به عنوان یکی از دو دستاورد مهم دولت یازدهم نام برده می شود.

سیر صعودی پرونده های قاچاق تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی قاچاق، از زمین و آسمان و دریا به کشور سرازیر می شود. این تجهیزات قاچاق علاوه بر این که اقتصاد ملی را به ورطه نابودی می کشاند، سلامت مردم را هم بر باد خواهد داد؛ چون اصلا معلوم نیست تجهیزات پزشکی قاچاق در چه شرایطی تولید، نگهداری و توزیع شده است.

حتی استانداردترین تجهیزات پزشکی هم اگر در شرایط ناسالم نگهداری شود، می تواند به ضد سلامتی تبدیل شود. دقیقا به همین علت است که کارشناسان بر خطرناک بودن تجهیزات پزشکی تاکید دارند و بر لزوم امحای این تجهیزات اصرار می کنند.

حسین صفوی، مدیرکل سابق اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو می گوید برخی شرکت های قانونی تولید کننده تجهیزات پزشکی هم بر رونق بازار تجهیزات پزشکی قاچاق افزوده اند.

به گفته صفوی، برخی از شرکت های تولید کننده تجهیزات پزشکی در داخل کشور از شگردهای مختلفی برای کاهش هزینه تولید خود بهره می برند. مثلا برخی از این شرکت ها، مواد اولیه تولید تجهیزات پزشکی را به شکل قاچاق به کشور وارد می کنند. سپس همان مواد اولیه را به شکل محصول در می آورند و در نهایت به عنوان تجهیزات پزشکی قانونی به بازار عرضه می کنند.

:: Information 169
تاریخ بروزرسانی : ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25460 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما