ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25430 پست
:: ورودی گوگل امروز : 3 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

آیتکین فورال، رئیس موزه کاغذ‌های متنوع ابراهیم، در این‌ خصوص گفت: این موزه ماه می سال ۲۰۱۳ (اردیبهشت ۹۲) با هدف ساخت و تولید کاغذ به روش‌های سنتی و بازسازی کاغذهای معروف ترکی و عثمانی افتتاح شد و در تحقق هدف خود موفق بود.

فورال در رابطه با ایده کتابت نسخه‌ای ممتاز از قرآن کریم گفت: «حسین کوتلو»، خوشنویس برنده جایزه هنری ریاست‌جمهوری ترکیه سال گذشته(۲۰۱۶)، برای بازدید از موزه و کارگاه به این‌جا آمد و از ایده تولید کاغذ‌ عثمانی بسیار خوشحال شد و برای کتابت قرآن خود روی این کاغذ‌ها ابراز علاقه کرد.

وی افزود: کارکنان این موزه به‌منظور تحقق درخواست این خوشنویس، تجربه‌های خود را به خدمت گرفتند و در نهایت توانستند طی یک سال این نوع از کاغذ عثمانی را تولید کنند.

مدیر موزه تصریح کرد: قرآنی که کوتلو نوشتن آن را شروع کرده است، نخستین نسخه‌ای خواهد بود که در قرن حاضر و عصر فن‌آوری، کاملا دست‌ساز است، چراکه جلد آن به‌صورت دستی ساخته می‌شود، دوخت کاغذ‌ها به یکدیگر هم با دست صورت می‌گیرد و مرکبی که برای نوشتن قرآن استفاده شده ‌است نیز دست‌ساز است.

فورال با اشاره به سختی‌های ساخت و تولید کاغذ عثمانی گفت: تولید این نوع کاغذ به یک قطر، اندازه، شفافیت و رنگ برای پرسنل ما بسیار سخت بود.

:: Information 286
تاریخ بروزرسانی : ۲۲ دی ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25333 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما