ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25424 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۱/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

ما و دردهای خاورمیانه

سر بر آوردن دردهای جدید

در کنار توسعه و مسئله فلسطین که دغدغه های پیشین بودند، مسائل جدید سر بر آوردند؛ مطالبات استقلال طلبانه قومی – مذهبی و رشد بنیادگرایی خشونت طلب. اگر پیش از این صرفا مسئله فلسطین و رژیم صهیونیستی دغدغه اساسی غربی ها در توجه به این منطقه بود، در دو دهه گذشته، بنیادگرایی و تروریسم نیز به کلیشه های رایج درباره تصویر خاورمیانه ای غربی ها افزوده شده است.

در همه این موضوعات باید به این نکته توجه داشت که هر کدام از این مسائل از دیدگاه قدرت های بیرون از منطقه معنایی دارد و از سوی شهروندان کشورهای خاورمیانه، معنایی دیگر. اگرچه ممکن است برخی برداشت های نسبتا مشترک در این باره نیز وجود داشته باشد و بر همین اساس نیز، نسخه ای که دیگران (آمریکا، اتحادیه اروپا یا سازمان های بین المللی) پیشنهاد می کنند، معمولا با نسخه های بومی اگر کاملا هم متفاوت نباشد، حتما تفاوت هایی دارد.

نسخه لیبرال دموکراسی؛ از قضا سرکنگبین صفرا می افزاید

زمانی ایجاد و ترویج رویه های دموکراتیک را یکی از راه های اساسی حل بخش عمده مشکلات خاورمیانه تلقی می کردند اما بر اساس تجربه دو دهه اخیر و پیش بینی ها، در بسیاری از کشورهای خاورمیانه و به طور مشخص کشورهای عرب زبان، اجرای رویه های دموکراتیک پیش از آن که به گسترش صلح و دموکراسی در جهان کمک کند، در میان مدت و بلند مدت می تواند به ضرر دموکراسی و صلح جهانی تمام شود، زیرا رویه های دموکراتیک در برخی از این جوامع فضای مناسبی را برای روی کار آمدن و قدرت گرفتن جریان های افراطی و بنیادگرا فراهم می کند.

چندین سال پیش وقتی آمریکایی ها به عربستان فشار می آوردند که توجه بیشتری به اجرای رویه های دموکراتیک و حقوق بشری در عربستان داشته باشند، شاهزاده بندر بن سلطان، به مقامات آمریکایی گفته بود: «تصور نکنید که با این فشارها، احتمالا دموکراسی جفرسونی جانشین نظام حاکم بر عربستان خواهد شد، بلکه نتیجه چنین رویه هایی کمک به شکل گیری نوعی تئوکراسی طالبانی در این کشور است.»

:: Information 238
تاریخ بروزرسانی : ۲۰ خرداد ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25327 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما