ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25430 پست
:: ورودی گوگل امروز : 3 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

خونریزی‌هایی که با تأخیر شروع می‌شوند

این کارشناس مامایی با اشاره به خونریزی با تأخیر بعد از زایمان توضیح می‌دهد: خونریزی ثانویه بعد از زایمان معمولا ۲۴ ساعت تا ۱۲ هفته بعد از زایمان رخ می‌دهد. این خونریزی از دیدگاه بالینی و جسمی نگران‌کننده است و در اثر جمع شدن غیر‌طبیعی محل جفت به وجود می‌آید.‏ گاهی اوقات هم این خونریزی به دلیل باقی ماندن بخشی از جفت در رحم، اتفاق می‌افتد.

مراقب پستان‌ها باشید

الماسی درباره مراقبت از پستان‌ها بعد از زایمان می‌گوید: نوک پستان به جز تمیز نگه داشتن و توجه به شکاف پوستی، به مراقبت چندانی نیاز ندارد. نوک پستانی که دچار شکاف باشد باعث می‌شود شیردهی دردناک شود و همچنین آثار مخربی بر تولید شیر دارد. این شکاف‌ها مسیری برای ورود باکتری‌های بیماری‌زا فراهم می‌کنند چون ممکن است شیر خشک شده در آن شکاف‌ها تجمع پیدا کند و باعث دردناک شدن پستان شود.‌بنابر‌این لازم است که خانم‌ها قبل و بعد از شیردهی نوک پستان‌شان را با آب و صابون ملایم شستشو دهند. در صورتی که نوک پستان دچار شکاف و تحریک شده باشد،‌آنها می‌توانند از پماد‌‌های مناسب استفاده کنند.

اگر شکاف پستان شدید باشد، مادر نباید به شیرخوار اجازه دهد تا از پستان مبتلا به شکاف تغذیه کند. همچنین پستان مبتلا باید به‌طور منظم با پمپ تخلیه شود تا ضایعات و شکاف‌های آن التیام پیدا کنند. گرفته شدن نادرست پستان توسط کودک شیرخوار هم ممکن است باعث ایجاد این شکاف‌ها شود.

الماسی با بیان اینکه ورم یا سفت شدن پستان در زنانی که به نوزاد خود شیر نمی‌دهند، شایع است، می‌گوید: ورم پستان با نشت شیر و درد پستان مشخص می‌شود و این علائم ۳ تا ۵ روز بعد از زایمان به حداکثر خود می‌رسند.

فواید شیردهی بعد از زایمان

شیر مادر غذای ایده‌آل نوزاد است و مواد غذایی متناسب با سن و عوامل ایمنی و مواد ضد‌میکروبی را برای او فراهم می‌کند. همچنین مواد لازم برای تحریک رشد و تمایز سلولی در بدن کودک از این طریق تأمین می‌شود. به همین دلیل الماسی می‌گوید: منافع شیردهی و تغذیه با شیر مادر درباره مادر و نوزاد بسیار زیاد هستند.

در زنانی که به کودک خود شیر می‌دهند خطر سرطان پستان و سرطان دستگاه تناسلی کاهش پیدا می‌کند. همچنین بدون در نظر گرفتن تأثیراتی که شیر مادر در ایمنی کودک دارد، باعث می‌شود میزان هوش او در بزرگسالی بیشتر شود. در صورتی که مادران به نوزاد‌شان شیر دهند، میزان باقی مانده افزایش وزن‌شان از دوران زایمان کم می‌شود و آنها سریع‌تر به وزن دوران قبل از بارداری خود بر‌‌می‌گردند.

:: Information 301
تاریخ بروزرسانی : ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25333 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما