ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25420 پست
:: ورودی گوگل امروز : 5 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۰/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

مضرات روغن نباتی را میدانید؟

 

هرگز از روغن نباتی استفاده نکنید!طبع روغن نباتی های امروزی پاییزی است یعنی این روغن نباتی ها ، روغن سرد هستند و مخصوص آهن آلات و دستگاههای فلزی میباشند نه برای بدن انسان. ولی بر عکس روغن محلی (کره حیوانی) ، روغن دنبه ، روغن پیه ، روغن کنجد و روغن زیتون ، از جمله روغن بهاری هستند و این روغن های بهاری است که برای سلامتی مفید است نه روغن پاییزی.با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با مضرات مصرف روغن نباتی بیشتر آشنا شوید.

 

 مضرات روغن نباتی و ابتلا به انواع بیماری

از مهمترین مضرات روغن نباتی

میتوان به تنگی عروق قلب ، رسوب کلسترول در دیواره رگ ها ، افزایش فشار خون ، افزایش کلسترول بد خون و کاهش کلسترول خوب خون اشاره کرد.بدن انسان سه ماده حیاتی و مهم نیاز دارد : روغن ، آب ، نمک ؛ اما متاسفانه با دسیسه های استعمار پیر ، هر سه ماده مذکور که در دسترس مسلمین قرار گرفته به آلودگی و فساد کشیده شده که نتیجتاً بدن اکثر مردم جامعه ما دچار مرض های عجیب و غریب شده است.

طبیعت این روغن نباتی(جامد و مایع)که امروزه مصرف میگردد پاییزی است یعنی این روغن ؛ روغن سرد و مخصوص آهن آلات و دستگاههای فلزی است نه بدن انسان.در حالی که روغن محلی (کره حیوانی) ، روغن دنبه ، روغن پیه ، روغن کنجد و روغن زیتون ؛ روغن بهاری هستند و آن روغنی که برای بدن انسان نیاز است روغن بهاری است نه روغن سرد ِ مخصوص آهن آلات .

مصرف روغن های نباتی در بدن باعث رسوب کلسترول در دیواره رگ ها ، تنگی عروق قلب ، افزایش فشار خون و افزایش کلسترول بد خون و کاهش کلسترول خوب خون می گردد ، اگر امروزه شاهد ظهور و بروز انواع بیماری های جدید هستیم علت عمده اش مصرف روغن های نباتی(جامد و مایع) می باشد و نیز این سستی و بی حالی و ضعف جسمانی که سراغ جوان ها آمده نتیجه مصرف همین روغن هاست جوانهای قدیم که همان سالخوردگان امروز هستند.

بدن هایی قوی و تنومند داشته و دارند که ساعت ها فعالیت می کنند بدون اینکه خسته شوند اما جوانهای امروزی با ده دقیقه فعالیت بدنی دچار سستی و رخوت شده و به نفس نفس می افتند و اگر به مزاح گفته می شود اینها جوان های روغن نباتی هستند این مزاح اما متاسفانه واقعیت است پس به هوش باشیم .

اگر کسی دنبال راهکار اصلاح تغذیه ، ارکان تندرستی و تعدیل مزاج می گردد بداند که اگر در تغذیه خود فقط همین مصرف روغن خوب را مدّ نظر قرار دهد بلاشک از بروز ۵۰ درصد بیماری ها بیمه شده و خود را ایمن نموده و مابقی (یعنی ۵۰ درصد دیگر سلامتی) در موارد ذیل خلاصه می گردد :

مصرف نمک خوب(نمک دریا یا کوه ؛ نه نمک تصفیه شده کارخانه ها) ، آب سالم ، پرهیز از غذاهای ساندویچی ، فست فودی ، فریز شده ، زودپزشده و کلیه خوراکی های کارخانه ای(به علت مواد نگهدارنده) ، استفاده از ظروف مسی و برنجی و سفالی لعابی به جای ظروف آلومنیوم و استیل و انجام حجامت لذا به جای استفاده از روغن های نباتی جامد و مایع ، از روغن های حیوانی ؛ روغن محلی (یا کره حیوانی گاو)، روغن دنبه و روغن پیه یا روغن زیتون و کنجد(روغن ارده از کنجد بهتر است)استفاده شود.

 

 مضرات روغن نباتی و ابتلا به انواع بیماری

روغن مایع بدتر است یا روغن جامد؟

 

 مضرات روغن نباتی و ابتلا به انواع بیماری

در گذشته نه چندان دور کسی از مضرات روغن جامد مطلع نبود، اما نسل روغن های پرطرفدار جامد در حال انقراض است و بخش اعظم روغن های مصرفی، روغن مایع گیاهی است.در این بین روغن های مخصوص سرخ کردن نیز با ورودشان به بازار صنایع غذایی، به ما یادآوری کردند که روغن های مایع معمولی هم برای سرخ کردن و حرارت بالا تولید نشده اند. با وجود آنکه هنوز هم خیلی ها اعتقاد دارند روغن نباتی مزه غذا را بهتر می کند، اما دیگر کمتر کسی است که برای سرخ کردن از روغن های معمولی استفاده کند.

بد اقبالی روغن سرخ کردنی در دنیا

فرهنگ غذایی کشورهای دیگر این است که موادغذایی را فقط کمی تفت می دهند. مسلما چنین فرهنگ غذایی نیازی به استفاده از روغن سرخ کردنی ندارد. این صحبت ها به این معنی نیست که در دیگر کشورها روغن سرخ کردنی وجود ندارد اما مردم عمدتا روغن های خالص مثل روغن کنجد، زیتون، سویا و. . . را انتخاب می کنند.

در کشورهای خارجی برای مصارف خانگی از روغن سرخ کردنی استفاده نمی کنند زیرا اساسا چندان غذاهای سرخ کردنی آن هم با سرخ کردن های طولانی مدت مصرف نمی کنند. درحقیقت فقط برای مصارف صنعتی و برخی رستوران ها مثل مک دونالد روغن سرخ کردنی مصرف می کنند که پایه آن پالم و مشتقات پالم است.

 

 مضرات روغن نباتی و ابتلا به انواع بیماری

 

بطور کلی مضرات روغن نباتی چیست ؟

 

بدن ما به آب ، نمک و روغن نیاز داردی . ولی از نوع سالم . اما متاسفانه امروزه این سه ماده دارای افزودنی هایی شده اند که برای بدن سم هستند.

طبع روغن نباتی های امروزی پاییزی است یعنی این روغن نباتی ها ، روغن سرد هستند و مخصوص آهن آلات و دستگاههای فلزی میباشند نه برای بدن انسان.

ولی بر عکس روغن محلی (کره حیوانی) ، روغن دنبه ، روغن پیه ، روغن کنجد و روغن زیتون ، از جمله روغن بهاری هستند و این روغن های بهاری است که برای سلامتی مفید است نه روغن پاییزی.

از مهمترین مضرات روغن نباتی میتوان به تنگی عروق قلب ، رسوب کلسترول در دیواره رگ ها ، افزایش فشار خون ، افزایش کلسترول بد خون و کاهش کلسترول خوب خون اشاره کرد.

علت اصلی بسیاری از بیماری های امروزی همین روغن جامد است و ما خیلی راحت از کنار این مساله می گذریم.

 مضرات روغن نباتی و ابتلا به انواع بیماری

 اولین علت مرگ و میر در ایران ، بیماری های قلبی- عروقی است. خب دلیل ان چیست ؟

عمده ترین دلیل ان تغذیه نادرست و مصرف زیاد چربی است.فقط منظور ما روغن نباتی کیلویی نیست که میخریم. همین چیپس و پفک و …. هم از روغن نباتی درست شده اند که برای ما سم هستند.حتی سستی و بی حالی و ضعف جسمانی که سراغ جوان ها می اید از مضرات روغن نباتی ( جامد و مایع ) است. کافیست جوان های قدیم را با جوانهای جدید از نظر سلامت ، طول عمر ، قوت کاری و ضعف مقایسه کنید تا متوجه منظور ما بشوید.

اگر روغن نباتی استفاده نکنید. حدود ۵۰ درصد از بیماریهای شما کاهش یافته و در مقابل ان بیمه می شوید.شاید بپرسید ۵۰ درصد دیگر چه ؟ در باره ان هم باید رعایت اصول زیر را نام برد .مصرف نمک خوب(نمک دریا یا کوه ؛ نه نمک تصفیه شده کارخانه ها)

 • آب سالم
 • پرهیز از غذاهای ساندویچی
 • فست فودی
 • فریز شده زودپزشده
 • کلیه خوراکی های کارخانه ای(به علت مواد نگهدارنده)
 • استفاده از ظروف مسی و برنجی و سفالی لعابی به جای ظروف آلومنیوم و استیل
 • انجام حجامت
 • از مضرات روغن نباتی میتوان به رسوب کلسترول در دیواره رگ ها اشاره کرد که خطر سکته قلبی را هم در بر دارد.
 • تنگی عروق قلب هم جزو مضرات روغن نباتی است.
 • افزایش فشار خون
 • یکی دیگر از مضرات روغن نباتی افزایش کلسترول بد و کاهش کلسترول خوب است.
 • روغن نباتی دارای اسیدهای چرب ترانس است که خطرات خیلی زیادی برای سلامتی ما دارد.
 • از دیگر مضرات روغن نباتی میتوان به ایجاد زخم های گوارشی اشاره کرد که دردناک هم می شود.
 • اختلال در سوخت و ساز گلوکز هم از عوارض این روغن بد است.
 • افزایش التهاب بدن

 

 مضرات روغن نباتی و ابتلا به انواع بیماری

برای مقابله با مضرات روغن نباتی چه کنیم ؟

 

خب وقتی میدانیم روغن نباتی این همه ضرر دارد پس چرا از ان استفاده کنیم. ما میتوانیم به جای روغن نباتی از روغن های حیوانی یا کره حیوانی گاو یا روغن زیتون استفاده کنیم. این روغن ها فواید زیادی هم برای  روغن کنجد ( روغن ارده بهتر از روغن کنجد است) ، روغن هسته انگور ، روغن ذرت و روغن آفتابگردان طبیعی هم جایگزین مناسبی برای روغن های نباتی هستند.

همچنین روغن دنبه و روغن پیه هم فواید زیادی دارند و میتوانید از ان به جای روغن نباتی استفاده کنید. به خودتان تلقین نکنید که روغن دنبه بد بو است. اولا در لینک زیر طرز تهیه روغن دنبه بی بو را به شما ارائه میدهیم :بیشتر بدانید : طرز تهیه روغن دنبه بی بو با ۴ روش جالبدوما مطمین باشید دو هفته که از ان استفاده کنید به طعم و بویش عادت می کنید. در عوض هزار برابر سالم ترین و عمر طولانی خواهید داشت .
در هر غذایی چه روغنی استفاده شود :

 • سرخ کردنی ها : روغن کنجد

 

 

 مضرات روغن نباتی و ابتلا به انواع بیماری

 • برنج : روغن حیوانی حاصله از کره حیوانی گاو ، روغن کنجد یا زیتون

 

 مضرات روغن نباتی و ابتلا به انواع بیماری

 • سالاد فصل و نیز سالاد شیرازی : روغن زیتون
 • غذاهای خورشتی و آبگوشتی : روغن حیوانی گاو ، روغن دنبه و پیه و روغن کنجد

 

 مضرات روغن نباتی و ابتلا به انواع بیماری

اگر رویه استفاده از روغن نباتی این چنین باشد در اینده ای نزدیک بخش های بستری، ccu ها و اتاق های عمل جراحی قلب صد برابر نسبت به الان شلوغ خواهد شد و سن مرگ و میر سکته قلبی هم به شدت کاهش می یابد. حال انتخاب با خود شماست .

 

  مضرات روغن نباتی و ابتلا به انواع بیماری

گردآوری شده ی مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

 

 

+ ۱ مخالفم – ۰

:: Information 219
تاریخ بروزرسانی : ۱۴ بهمن ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25323 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما