ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25424 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۱/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

به گزارش روابط عمومی بنیاد کودک، به استناد نامه مارک آندره دورل مدیرعامل بخش غیردولتی دفتر پشتیبانی و هماهنگی ECOSOC گروه امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل‌متحد در تاریخ ۱۷ آوریل ۲۰۱۸ (۲۸ فروردین ۱۳۹۷)، بنیادکودک برای چهارمین مرتبه موفق به تمدید مقام مشورتی این سازمان شد.

قائم مقام مدیرعامل بنیادکودک با اعلام این خبر گفت: این بنیاد، با توجه به سوابق درخشان و صلاحیتی که در حمایت از دانش آموزان با استعداد کم‌برخوردار دارد برای اولین بار در سال ۲۰۰۵، از سوی مجمع اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (اکوسوک، ECOSOC)، مفتخر به تمدید عنوان مقام مخصوص مشورتی این سازمان ملل (UN) شد؛ و تاکنون نیز توانسته هست در دوره های مختلف با ارائه عملکرد خود این مقام را تمدید کند.

حرمت ناظری در توضیح اخذ این مقام مشورتی در ادامه گفت: شورای اقتصادی و اجتماعی در قلب سیستم سازمان ملل متحد برای پیشبرد سه بعد توسعه پایدار – اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی هست. این پلتفرم مرکزی برای پرورش بحث و تفکر نوآورانه هست، ایجاد توافق در مورد راه های پیش‌رو و هماهنگ کردن تلاش‌ها برای دستیابی به اهداف مورد توافق بین المللی هست. منشور ملل متحد ECOSOC در سال ۱۹۴۵ به عنوان یکی از شش بخش اصلی سازمان ملل تاسیس شده، دارای ۵۴ عضو هست که تمامی آنها برای دوره ۳ ساله توسط مجمع عمومی برگزیده می شوند. هر یک از اعضای اکوسوک، دارای یک حق رای هستند و تصمیمات مجمع بر اساس نظر اکثریت حاضر، اتخاذ می‌شود.

ناظری اظهار داشت: مؤسسه های غیر دولتی (NGO)، که می‌خواهند در تصمیم‌های رسمی سازمان ملل متحد سهیم باشند؛ باید نخست از سوی شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد – اکوسوک – گواهی مقام مخصوص مشورتی UN را دریافت کنند تا بتوانند خود را به عنوان مرجعی موثق و دارای صلاحیت معرفی کنند. امروزه بیش از ۳۳۳۶ سازمان غیر دولتی، عضو اکوسوک هستند.

لازم به ذکر هست؛ NGO ها برای دریافت گواهی مقام مخصوص مشورتی UN علاوه بر این که لازم هست مقر معینی داشته و حداقل ۲ سال از تاریخ تأسیس آنها به عنوان NGO گذشته باشد؛ باید دارای اساسنامه مورد تأیید اعضا، ساختار روشن، سیستم پاسخگویی مناسب و روشی دموکراتیک در اتخاذ تدابیر نیز باشند.

شایان ذکر هست؛ دارندگان مقام مشورتی می‌توانند از دبیرکل سازمان ملل متحد برای در دستور کار قرار دادن موضوعات مرتبط و مورد علاقه سازمان‌های غیر دولتی برای جلسات شورا درخواست کنند. همچنین بیانیه کتبی یا شفاهی خود را در شورا اقتصادی و اجتماعی مطرح کنند.

گفتنی هست؛ بنیادکودک، با توجه به سوابق درخشان و حمایت از دانش‌آموزان بااستعداد کم‌برخورداری که در سراسر کشور دارد برای اولین بار در ۲۵ جولای سال ۲۰۰۵، از سوی مجمع اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (اکوسوک، ECOSOC)، مفتخر به کسب عنوان مقام مخصوص مشورتی این سازمان (UN) شد و پس از آن هر ۳ سال به صورت متمادی این مقام تا به امسال تمدید شده هست. این گواهی توسط سازمان ملل برای چهارمین مرتبه دوره گزارش سال ۲۰۱۳-۲۰۱۶ برای بنیادکودک تمدید شد.

:: Information 118
موضوع : موزیک
تاریخ بروزرسانی : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25327 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما