ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25555 پست
:: ورودی گوگل امروز : 0 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

شوخی‌های 2 چهره سیاسی|زیباکلام:می‌ترسم طرحت را آمریکا بدزدد|الله‌کرم:نگرانم خودت را بربایند

زیباکلام: گرچه به دولت آقای روحانی در زمینه توسعه سیاسی، جامعه مدنی و حقوق شهروندی نمره ۸ دادم اما کور نیستم. درست است درباره رفع حصر هیچی نگفت اما فضای دانشگاه های امروز با زمان دور دوم ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد قابل مقایسه نیست. مهر ۸۸ وقتی وارد دانشگاه های کشور شدیم مثل قبرستان بود مثل آنکه گرد مرگ آنجا پاشیده بودند. حتی یک تشکل مستقل دانشجویی اجازه فعالیت نداشت. صدها و هزاران دانشجو به کمیته های انضباطی فراخوانده شدند، در بهترین حالت از آنها تعهد گرفته شد که دیگر فعالیت سیاسی نکنند.

چقدر از ادامه تحصیل محروم شدند. الان دیگر از مصادیق وجود ندارد یا حداقل ابعادش خیلی کاهش پیدا کرده است. در زمینه فعالیت مطبوعات و رسانه ها نیز آنجا که مربوط به دولت بود گشایش رخ داد. در زمینه هنر، موسیقی، نشر کتاب وزارت ارشاد آقای روحانی با وزارت ارشاد آقای احمدی نژاد قابل مقایسه نیست. پس در این زمینه ها فضایی که ظرف ۴ سال اخیر به وجود آمد قابل قیاس با سال های ۸۸ تا ۹۲ نیست.

معتقدم آن مسئله حصر و آزادی زندانیان سیاسی با این مباحث خلط مبحث شود. درباره صحبتی هم که آقای الله کرم گفت آقای ظریف در حوزه سیاست خارجی خراب کرد، نکته ای را بگویم و آن اینکه یک دانش آموز کلاس اول دبستان هم می داند عامل اختلاف ایران با ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان و قطر چیست.

به فرض سال ۱۴۰۰ است، ارقامی که آقای قالیباف و آقای رئیسی سال ۹۶ وعده کردند به مردم بدهند، به نظر شما آقای زیباکلام نمی تواند سال ۱۴۰۰ مدعی شود این مبالغی که دادید مملکت را به فقر کشاند؟ یعنی ضمانت اجرای این وعده ها را در کجا می دانید؟

الله کرم: اینکه آقای زیباکلام در حال حاضر از دولت دفاع می کند، به نظرم جای دفاع ندارد. دولت در سیاست خارجی قرار بود رفع تحریم کند، انجام نشد، حداقل تحریم مالی و بانکی ایران ادامه دارد. در مسئله اقتصاد هم به درازا گفتم جای دفاع ندارد. دولت نتوانست شغل ایجاد و مشکلاتی معیشتی مردم را حل کند حتی بر این مشکلات افزود؛ به طوری که امروز ۴۰ درصد در نظرسنجی ها رأی نه به روحانی وجود دارد. در مسئله توسعه سیاسی نیز که از اول دولت یازدهم برنامه ای نداشت. دفاع از آقای روحانی نتیجه اش این می شود که دائم توجه مردم را به مسائل موهومی که هیچ گاه قابل استناد و اثبات نیست سوق دهیم.

اگر سیاست خارجی ما در عراق و سوریه نبود یک چنین توانمندی ملی برای ما حاصل نمی شد. متأسفانه به جای آنکه سیاست خارجی شکست خورده آقای روحانی درباره همکاری با کدخدا، از دست دادن اروپا و کشورهای منطقه و بازنگشتن اعتبار به گذرنامه ایرانی و راه ندادن سفیر ایران در سازمان ملل توسط دولت اوباما را نقد کنند، رویکرد حمایتی می گیرند. دولت آقای روحانی درباره عربستان خیلی کم کاری کرد. پیگیری تجاوز به جوانان زائر ما و کشتار ۵۰۰ نفر از حجاج ایرانی در منا همه کنار گذاشته شد. دولت ما اینقدر بی توجهی کرد که یک عده جوان گرچه به اشتباه به سفارت عربستان ریختند البته نیروهای اطلاعاتی نیز دستی در این کار داشتند تا بتوانند یکسری مدارکی را از سفارت عربستان خارج کنند و نتوانستند. آنها ابتدا هدایت ولی بعد فرافکنی کردند. به طوری که آقای دکتر زیباکلام امروز فکر می کند کسان دیگری این کار را انجام دادند.

معتقدم به این نوع مسائل با طرح مباحث موهوم ورود نکنیم چون وقتی نمی دانیم یا استدلال نداریم بهتر است اصلا وارد مسئله نشویم. اما درباره اینکه سال ۱۴۰۰ مقابل آقای دکتر زیباکلام خجالت زده نباشیم بگویم که تفکر ما روی اندیشه انقلابی است. گفتمان انقلابی وقتی با علم در هم می آمیزد، موجب شکوفایی می شود. ما با دست خالی توانستیم کشور را قدرت هفتم نظامی-امنیتی دنیا کنیم. چه کشورهایی از ما جلو تر هستند؟ آمریکا، چین، روسیه، انگلستان، فرانسه و آلمان از ایران جلو تر هستند.

زیباکلام: محمدرضا پهلوی هم از شما جلوتر بود چون او ایران را قدرت پنجم در دنیا به لحاظ نظامی کرد.

الله کرم: گفتم ما با دست خالی ایران را قدرت هفتم دنیا به لحاظ نظامی-امنیتی کردیم. اگر محمدرضا جلوتر بود به این دلیل شد که ناوگان پنجم آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم در اختیار ایران قرار داشت تا بتواند ژاندارم خلیج فارس برای انتقال انرژی ارزان باشد. دوم آنکه اگر قدرت هوایی یا زمینی به او دادند به این دلیل بود که بتواند ۴۸ ساعت در مقابل شوروی تأخیر ایجاد کند تا آمریکایی ها با لشکر ۸۲ هوابرد بتوانند روی زاگرس پیاده شوند و جلوی شوروی را بگیرند و خلیج فارس را نجات دهند. اما ما امروز با دست خالی در وضعیت تحریم چنین جایگاهی را پیدا کردیم. یعنی از رژیم اشغالگر قدس، هند، برزیل و ۱۷۰ کشور دنیا جلوتر هستیم.

معتقدم دست یابی به صنایع موشک ها با امکانات کم انجام شد و اینها همه بازدارنده است. ما نمی خواهیم از اینها استفاده کنیم مگر اینکه به ما حمله شود. الان بیش از هزاران موشک داریم که دیمونا را هدف قرار داده است، البته ما نمی خواهیم دنیا را با فاجعه انسانی براثر انهدام تأسیسات هسته ای دیمونا مواجه کنیم ولی اگر قرار است آمریکا بزنند و در بروند مثلا حمله به سوریه را در قبال ایران تکرار کند، مسلما این قدرت به حرکت در می آید. این حرکت انقلابی است که با علم ترکیب شد و توانستیم با دست خالی این ظرفیت برسیم. مطمئن هستم اگر مردم ما به جریان انقلابی رأی بدهند و جریان انقلابی براثر پیوستگی اش علم اقتصاد کشور را شکوفا خواهد کرد. هم اکنون اقتصاد ایران در دنیا هفدهم است چون دست اقتصاد ما در دست محافظه کاری بود. بدنه محافظه کاری  و کارگزاری از زمان ریاست جمهوری آقایان هاشمی و خاتمی که ۱۶ سال کشور را در دست داشتند نهادینه شد و زمان ۸ سال ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد بدنه کارگزاری امکان تغییر نیافت، همچنان جریان محافظه کاری بر اقتصاد ما حاکم است. الان هم یک مشت پیرمرد و کسانی که به لحاظ سنی توان کار ندارد در مسئولیت های اجرایی قرار گرفتند.

درآمد نفتی کشور ثابت است، از الان می شود برنامه ریزی کرد که می توان به ۶ میلیون نفر بیکار ماهانه ۲۵۰ هزار تومان پول داد یا یارانه چندبرابری به سه دهک پایین جامعه پرداخت کرد. آیا به لحاظ علمی این کار متصور است؟

الله کرم: آقای رئیسی وعده اصلاح نظام بانکی و برخورد با مفاسد سیاسی و اداری و اقتصادی را داد. اگر جلوی مفاسد گرفته شود مثل ۸ هزار میلیارد تومان فسادی که در صندوق ذخیره فرهنگیان اتفاق افتاد یا خلق پولی ۲٫۵ برابری که در اختیار بانک ها قرار گرفت و صرف پرداخت سود پول سرمایه داران شد، اگر به سمت مسکن مهر برود و این طرح ادامه پیدا کند و ۴۰۰ شغل احیا شود، این چرخ را دوباره به حرکت در می آید و این موضوع را جلو می رود. در واقع اگر رئیس جمهور ما اولین کسی باشد که با فساد برخورد کند می تواند آن شغل ها را ایجاد کند

 آقای الله کرم از کلیدواژه مدیریت انقلابی استفاده کرد که می توان با مدیریت انقلابی مشکلات کشور را حل کرد. آقای زیباکلام  نظر شما چیست؟

زیباکلام: ۸سال در دولت آقای احمدی نژاد مدیریت انقلابی وجود داشت. حالا می گویند در ۱۶ سال دوره ریاست جمهوری آقای هاشمی و آقای خاتمی و ۴ سال دوره ریاست جمهوری آقای روحانی مدیریت اجرایی کشور انقلابی نبود. اگر این ۲۰ سال را از ۳۹ سال عمر نظام جمهوری اسلامی کم کنیم این نتیجه حاصل می شود که ۱۹ سال مدیریت انقلابی در کشور حاکم بود. آقای الله کرم بگوید این مدیریت انقلابی چه دستاوردی داشته است؟ چند فقره مفاسد اقتصادی در سال های قبل از انقلاب و چندفقره مفاسد اقتصادی بعد از انقلاب اتفاق افتاد؟ آقای الله کرم می گوید اگر رئیس جمهور با فساد مبارزه کند چه می شود. همیشه هم آدرس هایی که می دهند متوجه نهادهایی است که منتخب مردم هستند. من نمی گویم فساد تقصیر چه کسی است؟

اما می پرسم آیا غیر از این است که در جمهوری اسلامی وقتی می خواهند به یک کسی، مدیریت اجرایی یا منصب و مسئولیتی بدهند او را گزینش می کنند؟ غیر از این است که کسی می تواند منصب و مقامی بگیرد که حتما انقلابی، آزاده، ایثارگر و غیره باشد؟

ضمن آنکه در ایران نهادهای مچ گیری و مراقبتی و نظارتی خیلی بیشتر است. حراست، حفاظت، دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور، دفتر بازرسی ویژه ریاست جمهوری و غیره در ایران بر امور اجرایی نظارت می کنند، چرا با وجود این همه نظارت و اینکه می‌کوشند حتما افراد متدین، انقلابی و سالم استخدام شوند، موارد مفاسد اقتصادی و اداری هر روز دارد در جامعه ما بیشتر و بیشتر می شود؟ اینها سئوالات اصلی است که باید به آنها جواب داده شود اما گویا نمی خواهند چنین شود. با کلی گویی به جایی نمی‌رسیم. باید از خودمان سئوال کنیم چرا در ترکیه، هند، ژاپن، نروژ، آلمان، فرانسه و سوئد اینقدر مفاسد اقتصادی وجود ندارد. فرض کنیم آقای قالیباف یا آقای رئیسی رئیس جمهور شود، حجم درآمدهای نفتی و مالیاتی کشور مشخص است این درآمدها را نه آقای رئیسی و نه آقای قالیباف می تواند ۶ برابر کند. جمعیت بیکاران کشور ۵-۷ میلیون نفر تخمین زده می شود، اعلام شده برای ایجاد یک شغل بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری احتیاج است، اگر ما همان عدد ۱۰۰ میلیون تومان را برای ایجاد یک شغل در محاسبات خود لحاظ کنیم برای ۵ میلیون نفر جمعیت بیکار باید ۵۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شود. سال ۹۵ دولت فقط ۱۳ هزار میلیارد تومان توانست برای عمران و آبادانی کشور سرمایه گذاری کند، حالا آقای الله کرم می گوید آقای روحانی پول های کشور را به سرمایه دارها، نتانیاهو، فراماسون ها و رفقای آمریکایی اش می دهد، کما اینکه ۳۸ سال است از این حرف ها می زنند. حالا چرا آقای روحانی بیشتر از ۱۳ هزار میلیارد تومان صرف پروژه های عمرانی نکرده؟ علتش این است که بیشتر نداشت تا هزینه کند. دولت به عرب و عجم بدهکار است. تأمین اجتماعی، دانشگاه ها، توانیز، پیمانکاران و بانک ها از دولت طلبکار هستند.

:: Information 203
تاریخ بروزرسانی : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25458 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما