ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25536 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۸/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

مورد عجیب مسترکارت در ایران

با رفع ابهام از ورود مسترکارت به ایران و فراهم کردن امکان ویژن کارت برای خرید آنلاین، یکی از مسئولین پست بانک گفته بود: «این خدمات از طریق دفاتر پست سهند واقع در خیابان شهید بهشتی و منطقه ۱۵ پستی واقع در خیابان شهید مفتح به شهروندان ارائه می شود. همچنین از اول شهریور ماه سال جاری تمامی مناطق پستی تهران و از اول مهر ماه در ۱۷۰ واحد منتخب سراسر کشور این کارت ها ثبت نام و صادر خواهد شد.»

بررسی های «صدا» نشان می دهد هنوز سایر مناطق پستی در پایتخت، ثبت نام کارت های اعتباری خرید را آغاز نکرده اند. کارت هایی که البته گفته می شود امکانات آنها بسیار کمتر از مسترکارت است و از طریق آنها تنها می توان حساب را شارژ و خرید کرد. مسترکارت امکاناتی برای مشتریانش فراهم کرده که حتی در صورت منفی بودن موجودی حساب شان هم می توانند پرداخت اقساطی به بانک صادرکننده کارت خود داشته باشند.

مسترکارت چطور بر خرید آنلاین پادشاهی می کند؟

۶٫۹۷ درصد از کل کارت های صادر شده مسترکارت در جهان در سال ۲۰۱۵ در خاورمیانه بوده است. خاورمیانه همچنین ۳٫۴۲ درصد از کل ارزش خرید با مسترکارت را نیز در جهان به خود اختصاص داده است.

ابتدای دهه ۱۹۶۰، کارت های اعتباری با برند مسترکارت شکل گرفتند و شرکتی نیز با همین نام تاسیس شد. نخستین صادرکنندگان کارت های اعتباری مشترک، بانک یونایتد کالیفرنیا، بانک ملی کروکر، بانک ولز فارگو و بانک کالیفرنیا بودند.

در سال ۱۹۶۶ انجمنی از این ۴ بانک مستقر در کالیفرنیا با عنوان انجمن کارت بین بانکی (Interbank Card Association) شکل گرفت و بعد از پیوستن بانک مارین میدلند در نیویورک، به این انجمن نام آن به مسترشارژ تغییر پیدا کرد. در ۱۹۶۸ نیز شبکه کارت های مستر فعالیت های بین المللی خود را با امضای اتحادی با شبکه اروپایی یوروکارت آ؛از کرد.

در سال ۱۹۶۹ سیتی بانک نیز به این انجمن پیوست و شبکه گسترده کارت های خود را در شبکه مستر شارژ ادغام کرد. در سال ۱۹۷۲ نیز شبکه بریتانیایی اکسس به شبکه مستر شارژ پیوست. در ۱۹۷۹ به طور رسمی نام مسترشارژ به مسترکارت تغییر پیدا کرد. در ۱۹۹۰ مسترکارت، شبکه اکسس کارت را که گسترده ترین شبکه کارت های یکپارچه بریتانیا به شمار می آمد، خریدار و در خود ادغام کرد.

در سال ۲۰۰۲ نیز مسترکارت یوروپِی اینترنشنال را خریداری کرد که یکی از دو شبکه گسترده کارت های اعتباری اروپا به شمار می آمد. مسترکارت در سال ۲۰۱۰ بزرگترین شبکه پرداخت بریتانیا به نام دیتاکش را هم تصاحب کرد.

این شرکت در سال ۲۰۱۲ شبکه خود را باز هم توسعه داد و بخش خاورمیانه اش را راه اندازی کرد. در سال ۲۰۱۴ نیز با خریداری شرکت پین پوینت، به بازار پرداخت های استرالیا وارد شد. این شرکت که حدود نیم قرن از راه اندازی آن می گذرد، در سال ۲۰۱۵، ۹ میلیارد و ۶۶ میلیون دلار گردش مالی داشته است. ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون از آن، درآمد جاری و ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار، سود خالص بوده است. کل دارایی این شرکت به ۱۶ میلیارد و ۲۶ میلیون دلار می رسد و مجموع حقوق صاحبان سهم آن، ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار است. مسترکارت همچنین ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفر کارمند دارد.

«نیلسون ریپورت» پایگاهی تحقیقاتی در حوزه «صنعت پرداخت» است که به صورت ماهانه و سالانه گزارش هایی را درباره کارت های پرداخت در جهان منتشر می کند. بر اساس جدیدترین گزارش های نیلسون ریپورت در طول سال ۲۰۱۵، کارت های پرداخت توسط ۶ میلیارد و ۲۱ میلیون نفر استفاده شده است و نسبت به سال قبل از آن ۷٫۴ درصد رشد داشته است. از این میزان، ۴ میلیارد و ۲۰ میلیون نفر از کارت های ویزا و مسترکارت استفاده می کنند.

:: Information 249
تاریخ بروزرسانی : ۲۹ شهریور ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25439 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما