ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25555 پست
:: ورودی گوگل امروز : 5 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل – شقایق جعفری: زندگی بعد از ازدواج همیشه شبیه روزهای آغاز آشنایی، رمانتیک و آرام پیش نمی‌رود. بعد از اینکه عشق جای خود را به تعهد می‌دهد مسائل روی تازه‌ای از خود نشان می‌دهند. زوج‌هایی که بعد از آغاز زندگی مشترک به مشکلات حل نشدنی بر می‌خورند پیش از هر اقدامی بهتر است از شدت و ضعف مشکل خود و رفتن تمام راه‌های منتهی به ترمیم و اصلاح رابطه خود مطمئن شوند چون طلاق آخرین گزینه برای تصمیم به ترک یک زندگی مشترک است.

در سریال فاطما گل می‌بینید که ملتم بعد از ازدواج دچار تردید می‌شود و ابتدا برای طلاق مصمم است اما درنهایت راه‌هایی را درپیش می‌گیرد تا از  تصمیمش مطمئن شود. اگر به هر دلیلی در آستانه طلاق و جدایی هستید و شرایط دشواری برای‌تان پیش آمده، سعیده هادی، روانشناس و مشاور خانواده شما را راهنمایی می‌کند تا بدانید که در موقعیت‌های دشوار این‌چنینی چطور باید رفتار کنید و چه اقداماتی را انجام ندهید.

همه چیز را زود خراب نکنید

درست مانند روزی که تصمیم به شروع زندگی مشترک خود گرفته‌بودید برای جدایی هم باید با صبر و درنظر گرفتن همه جوانب، از راهی که قرار است بروید، مطمئن شوید. اگر خاطرتان باشد برای ازدواج هزینه، انرژی و وقت زیادی را صرف کرده بودید و برای آینده خود هزاران امید و آرزو داشتید. اما امروز به نقطه‌ای رسیده‌اید که فکر می‌کنید همه چیز اشتباه بوده و باید تمام راه‌هایی که کوچک‌ترین کمکی را به رابطه و دوام زندگی شما می‌کند، امتحان کنید.

نشتابید به‌سمت طلاق!

تنها زوج‌هایی بعد از جدایی احساس بهتری دارند و خود را سرزنش نمی‌کنند که مطمئن هستند تمام تلاش خود را برای بهتر شدن رابطه انجام داده‌اند و با وجود رفتن تمام راه‌های ممکن برای نجات از جدایی نتوانسته‌اند رابطه را بهتر کنند و به ادامه زندگی ادامه دهند. پس زود تصمیم نگیرید.

مشکل شایع زوج‌ها در تصمیم به طلاق، فشار و سختی‌هایی است که در طول گرفتن این تصمیم و ماندن و نماندن در زندگی متحمل می‌شوند؛ برزخی که آنها را برای ادامه زندگی و تشخیص درست از غلط ناتوان می‌کند. با این حال بهتر است

قوی باشید و بعد از بررسی وضعیت روحی خود با دقت تمام عواملی که شما را وادار به فکر درباره جدایی کرده است را بسنجید. برای این کار به یک راهنما و مشاور خوشفکر نیاز دارید که اشتباهات و نقاط کور رابطه را برای شما روشن کند.

سیر تا پیاز قضیه را برای او بازگو و او را از میزان اهمیت زندگی مشترک‌تان باخبر کنید. حل مشکلات ازدواج‌های مشکل‌ساز به ارزیابـی موقعیت، خودشناسی و جسارت برای گرفتن تصمیمی قاطع همراه با همسرتان و از همه مهم‌تر ابتـکـار عـمــل برای رویارویی با واقعیت زندگی نیاز دارد. پس برای گذراندن تمام این مراحل حتما به حضور فردی نیاز دارید که در حل موانع و مشکلات این‌چنینی تجربه بیشتری داشته باشد.

نشانه‌های خطرساز را دنبال کنید

این روزها ترس و نگرانی را در رفتار و برخورد زوج‌های زیادی می‌توان دید؛ نگرانی و دغدغه‌هایی که زندگی مدرن امروز به خانواده‌ها تزریق کرده و مشکلات فراوانی را با خود به همراه آورده است. حالا اگر این نگرانی‌ها در زندگی مشترک افراد پررنگ و جدی شود به مرور به افسردگی و کم‌رنگ شدن روابط و از بین رفتن صمیمت تبدیل می‌شود. پس تا مسئله نگرانی‌ها به بحران تبدیل نشده آنها را ریشه‌یابی کنید و از حرف زدن و تحقیق درباره آنها طفره نروید. در آغاز زندگی زناشویی همیشه به نشانه‌هایی که شما را به ریشه مشکلات و اشتباهات همسرتان که از گذشته با خود به زندگی متاهلی آورده، دقت کنید.

نشتابید به‌سمت طلاق!
اکثر ما در آغاز زندگی مشترک خود تلاش می‌کنیم خطاهای مجردی را نادیده بگیریم و از همسر خود هم توقع همین رفتار را داریم. اما اینکه این خطاها تا چه اندازه بخشیدنی است و مشکل‌ساز نیست به میزان زیادی به نوع خطا و شدت و ضعف آن بستگی دارد. نشانه‌های خطرساز در زندگی مشترک مانند رد پای خیانت، اعتیاد و رفتارهایی که زندگی را به سمت بحران سوق می‌دهد، نخستین جرقه‌ها را در ذهن فرد برای فکر کردن به پایان دادن رابطه و تنفر از طرف مقابل ایجاد می‌کند تا جایی که بیشتر ما به‌راحتی صورت مسئله را پاک می‌کنیم. اما اشتباه نکنید. بهتر است به جای اندیشیدن به ته خط پیگیر ریشه‌های مشکل خود باشید. ماجرایی که تردید بودن و نبودن را به جان شما انداخته است باید پیش از هر شخص دیگری برای شما روشن شود.

پس رد نشانه‌ها را بگیرید و بدون آنکه تغییری در رفتار خود ایجاد کنید تا اطمینان کامل از ماجرا پیش بروید. بعد از مدت زمانی که مشکل خود را ریشه‌یابی کردید به‌دنبال بهترین راه‌حل برای اثبات آن باشید. درست است که گفتن این حرف به‌مراتب از انجام دادنش راحت‌تر است اما غیرممکن نیست. البته فراموش نکنید زمانی که بخواهید خطای سر زده از شریک زندگی‌تان را ثابت کنید باید تمام مسئولیت‌های آن را هم برعهده بگیرید. اما این مرحله را به نحو احسن انجام دهید تا از تصمیم خود برای جدا شدن یا نشدن مطمئن شوید.

برای مشورت به هر کسی اعتماد نکنید

در قدم بعدی توصیه می‌شود تحت‌تاثیر هیچ فرد یا هیچ حرفی قرار نگیرید و به جز نزدیکان درجه یک سفره دل‌تان را پیش کسی باز نکنید. هیچ کس نمی‌تواند برای شما تصمیم بگیرد و به شما بگوید که چگونه باید برای زندگی خود تصمیم بگیرید، چون شما در این مسیر تنها هستید و خودتان باید تصمیم بگیرید. البته شاید راهنمایی‌های مفید فراوانی در این مدت به شما شود ولی آنها فقط می‌توانند شما را به زندگی دلگرم و گاهی به افکارتان جهت بدهند، درحالی‌که پیدا کردن مسیر مناسب برای ادامه زندگی به‌عهده خودتان است.

پس بعد از روشن شدن حقایق و کنار رفتن پرده‌ها خودتان به حال شرایط پیش آمده فکری کنید. در این مرحله که زوج‌ها از مرحله هیجان و صمیمیت فراتر رفته و به شناخت کامل از یکدیگر رسیده‌اند گفت‌وگو و چاره‌اندیشی برای بهتر شدن رابطه ضروری است. این مسئله که شما باید چه کارهایی انجام دهید و چه تغییراتی در خود به‌وجود بیاورید تا مشکلات از اندازه‌ای که هستند بزرگ‌تر نشوند، باید تنها بین شما و همسرتان مطرح و حل شود. در این مرحله هم شما و هم شریک زندگی‌تان باید زمان زیادی را صرف کنید و نهایت تلاش خود را برای موفقیت در آن به‌کار ‌گیرید.

بعد از همه کش‌وقوس‌ها و بحران‌هایی که شما را به فکر جدایی انداخته اگر میل به حفظ زندگی‌تان دارید، باید خودخواهی، لجبازی و بهانه‌تراشی‌های بی‌مورد را فراموش کنید. رفتار شما در این برهه از زندگی بیش از هر زمان دیگری به پختگی و رشد برای رسیدن به هدف مشترک‌تان یعنی حفظ زندگی زناشویی نیاز دارد.

نشتابید به‌سمت طلاق!

به فکر انتقام‌ نباشید

بعد از گذر از مراحل مختلف تا رسیدن به اطمینان از تصمیم خود به طلاق باید خودتان را برای رویایی با جدایی و مشکلات اجتناب‌ناپذیر پیش‌رو آماده کنید. برای قدم آخر که جدایی است آمادگی لازم را داشته باشید و با قدرت با آن کنار بیایید. زمانی که زندگی شما ناچار به دلایل مختلفی مانند دروغ، خیانت و… به جهنم تبدیل شده و طلاق منطقی‌ترین و تنها راه‌حل شما به‌نظر می‌رسد، باید خودتان را تا مدتی نسبتا طولانی برای سختی‌های آن آماده کنید. به علاوه صبر زیاد شما در گذر از این مرحله معجزه می‌کند تا جایی که رویارویی با مشکلات جدید غیرممکن و عذاب‌آور نخواهد بود.

حتما می‌پرسید که با دل شکسته و فکری نگران و مشوش چه می‌توان کرد؟ علاوه بر این بسیار می‌شنویم که بعد از پایان رابطه چیزی جز خشم و نفرت برای هر دو نفر باقی نمانده است اما پاسخ ما این است که برای برگشتن به زندگی عادی باید به خود فرصت ترمیم بدهید. انتقام و متنفر شدن از شریک سابق زندگی‌تان به‌خاطر اشتباهاتش تنها گذر زمان را سخت‌تر و نگاه شما را به زندگی تنگ و تار می‌کند. طلاق به خودی خود عرصه را بر شما تنگ خواهد کرد، پس با فکر کردن به انتقام و خالی کردن درون‌تان از خشم، شرایط پیش‌روی‌تان را خراب‌تر نکنید.

:: Information 369
تاریخ بروزرسانی : ۲۲ فروردین ۱۳۹۴
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25458 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما