ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25416 پست
:: ورودی گوگل امروز : 2 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۹/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، اکبر ایزدی، رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها، امروز سه شنبه، در پاسخ به سوال هایی که مردم در سایت و روابط عمومی شبکه مطرح کرده بودند، توضیحاتی به شرح زیر ارائه کرد:

ظرفیت سایت:
* پهنای www.refahi.ir  ده برابر شده و توانایی ثبت نام از ۲۰ تا ۲۵ هزار نفر در ثانیه را دارد.

تغییرات جدید در خانوارها:
* سرپرستان خانواری که قصد ثبت نام دارند، می توانند تلفن یا کد پستی خود را تغییر دهند، اما تغییر شماره حساب برای واریز یارانه باید در بانک ها انجام شود.

* در این مرحله فقط سرپرستان خانوارهایی که تا آخر اسفند ثبت شده اند می توانند ثبت نام کنند و فعلا خانواده جدیدی ثبت نمی شود.
یعنی کسانی که تازه ازدواج کرده و تشکیل خانواده داده اند و یا می خواهند از خانوار قبلی جدا شوند، نمی توانند به عنوان خانوار جدید ثبت نام کنند.
اگر فرزند جدیدی متولد شده یا عضو جدیدی به خانواده افزوده شده، نباید در این مرحله به خانوار افزود شود، اما اگر کسی از اعضای خانواده کم شده، سرپرست خانوار باید هنگام ثبت نام او را از فهرست خود خارج کند.

* تغییرات بعدی:
تا آخر اسفند امکان ایجاد تغییرات در فهرست خانوارها وجود داشت و مردم می توانستند تعداد خانوار یا سرپرست خانوار را تغییر دهند و یا خانوار جدیدی تشکیل دهند، اما فعلا امکان چنین تغییراتی (بجز کم شدن اعضای خانوار) وجود ندارد.

بعد از پایان ثبت نام ها، امکان ایجاد این تغییرات از طریق پلیس +۱۰ وجود دارد. اول اردیبهشت، دولت اعلام می کند که از چه زمانی می توانید تعداد خانوار یا سرپرست خانوار را تغییر دهید یا خانوار جدید تشکیل بدهید.

مسکن و ملک:
* مسکن مهری ها، صاحبان منازلی که سندشان در رهن بانک است، سندهای کمتر از شش دانگ و خانه های ۹۹ ساله، مالک حساب می شوند و متقاضی باید به گزینه مالک واحد مسکونی، جواب مثبت بدهد.

درآمد خانوار:
متقاضیان به پنج گروه درآمدی تقسیم می شوند؛ درآمد کمتر از ششصد هزار تومان، ششصد هزار تا یک میلیون، یک میلیون تا دو میلیون، دو میلیون تا دو و نیم میلیون و بیشتر از دو و نیم میلیون تومان.
این رقم به حقوق و درآمد سرپرست خانوار محدود نمی شود و درآمد تمام اعضای خانواده مورد نظر است.
یعنی اگر زن و شوهری شاغل باشند و به طور میانگین هر ماه نفری یک و نیم میلیون تومان حقوق گرفته باشند، در گروه پنجم قرار می گیرند.
* منظور از میانگین، میانگین تعداد اعضای خانوار نیست. بلکه میانگین درآمد ماهانه هر فرد در سال ۹۲ مورد نظر است. اینگونه نیست که درآمد ۳ میلیون تومانی یک خانوار سه نفره، تقسیم بر سه شده و عدد یک میلیون تومان لحاظ شود.
 

کارگران شرکتی، مشاغل آزاد و موقتی و بیماران خاص:

* کارگران شرکتی یا کسانی که درآمد دائمی ندارند، میانگین درآمد ماهانه آنها طی یک سال محاسبه می شود.

* بیماران خاص از طریق بانک های اطلاعاتی در دسترس دولت، شناسایی شده اند و این موضوع نیز لحاظ خواهد شد.

 

* مراجعه دولت به اطلاعات مالی و موجودی حساب بانکی:

* پر کردن فرم ها به معنی موافقت و امضای آنها است و به دولت اختیار می دهد که به اطلاعات مالی افراد، از جمله حساب های بانکی و میزان موجودی آنها رجوع کند.

* کسی که خود را نیازمند اعلام می کند و مثلا درآمد خود را کمتر از ششصد هزار تومان اظهار می کند، دیگر نمیتواند وام رقم بالا بگیرد. چون طبق اظهارات خودش، کم درآمد است و نمی تواند اقساط وام را پرداخت کند.

* بجز بانک ها، دولت به ۴۳ مرکز اطلاعاتی دیگر نیز دسترسی دارد و به عنوان مثال، از بیماران خاص، مالکان خودرو، ملک و میزان مالیات باخبر است.

هزینه ثبت نام در مراکز اعلام شده:
دفاتر کمیته امداد و بهزیستی از افراد تحت پوشش خود ثبت نام می کنند و پولی نمی گیرند. اما چهار مرکز دیگری که اعلام شده، یعنی دفاتر پیشخوان، پلیس +۱۰، اینترنت روستایی و پست بانک ها حد اکثر ۳۵۰۰ تومان می گیرند.
 

* ایزدی به کافی نت های خصوصی اشاره ای نکرد، اما گزارش ها در تهران حاکی از آن است که اغلب آنها بیشتر از این رقم برای هر ثبت نام نرخ تعیین کرده اند. برخی کافی نت ها که احتمال می دهند، سرعت اینترنت در روزهای ثبت نام کند خواهد شد، ترجیح می دهند هزینه خدمات خود را به صورت ساعتی محاسبه کنند.

همچنین، این مراکز در روزهای جمعه تعطیل هستند و کسانی که عدد آخر کد ملی آنها ۲ یا ۹ است بهتر است به فکر اینترنت خانگی خودد یا دوستان و آشنایان باشند.

* از بامداد چهارشنبه ثبت نام در سایت www.refahi.ir  آغاز می شود.
در روز نخست، کسانی که آخرین عدد شماره ملی آنها صفر است، برگه های فرم را تکمیل می کنند و روز پنجشنبه ، سرپرست خانوارهایی که آخرین عدد شماره ملی آنها یک است ثبت نام می کنند و در روزهای بعدی به ترتیب، نوبت به کسانی می رسد که عدد سمت راست کد ملی آنها ۲ تا ۹ است.

شماره کد ملی

جدول زمانبندی ثبت نام برای یارانه بر اساس آخرین رقم کد ملی:

نوبت ثبت نام یارانه

:: Information 15,498
موضوع : اخبار روز
تاریخ بروزرسانی : ۱۹ فروردین ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25319 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما