ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25430 پست
:: ورودی گوگل امروز : 3 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

واحد مرکزی خبر: به نوشته پایگاه اینترنتی فرانسوی زبان تاپ سانته ، نتایج تازه ترین تحقیقات علمی دانشمندان دانشگاه کرنل آمریکا که در مجله « شیمی کشاورزی و صنایع غذایی » منتشر شده است ، نشان می دهد نوشیدن یک فنجان قهوه در طول روز از بیماری های چشمی مربوط به بالا رفتن سن
پیشگیری می کند.

محققان تاثیر اسید کلروژنیک یا آ.ث.ژ. را که یک آنتی اکسیدان قوی موجود در قهوه است ، بر روی قوه بینایی بررسی کردند و دریافتند که این آنتی اکسیدان از تحلیل شبکیه چشم در موش ها جلوگیری می کند.

این دانشمندان در این مطالعه دریافتند موش هایی که با نیتریک اکسید (که استرس اکسیداتیو و رادیکال های آزاد ایجاد می کند) درمان شده بودند ، دچار آسیب شبکیه شدند. اما در موش‌هایی که برای درمانشان از اسید کلروژنیک استفاده شده بود ، این آسیب مشاهده نشد.

هولیم جانگ ، محقق دپارتمان علوم تغذیه دانشگاه کرنل آمریکا و از مسئولان این مطالعه ، گفت : « شبکیه ، لایه نازکی از بافت داخلی چشم است که میلیون‌ها سلول حساس به نور و دیگر سلول‌های عصبی در آن وجود دارند که اطلاعات بینایی را دریافت می کنند. این سلول ها به طور گروهی اطلاعات بینایی را از طریق عصب بینایی به مغز ارسال می کنند.

 شبکیه یکی از فعال ترین بافت‌های بدن از لحاظ متابولیسمی است و برای آنکه دچار آسیب نشود ، به سطح بالایی از اکسیژن نیاز دارد. در نتیجه ، این بافت در برابر برخی بیماری های ناشی از استرس اکسیداتیو ، از جمله دژنراسیون ماکولا (تخریب لکه زرد) مربوط به بالا رفتن سن ، رتینوپاتی دیابتی و گلوکوم که همه اینها می تواند موجب نابینایی جزئی یا کامل شود ، حساس است.

هر چند که نتایج این تحقیق دلگرم کننده است ، اما دانشمندان می گویند هنوز مشخص نیست که آیا نوشیدن قهوه به طور مستقیم آ.ث.ژ را به شبکیه چشم به ارمغان می آورد یا خیر. هولیم جانگ گفت : « باید تحقیقات گسترده تری در مورد رابطه بین قهوه و سلامت شبکیه چشم صورت گیرد.»

:: Information 310
موضوع : اخبار روز
تاریخ بروزرسانی : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25333 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما