ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25405 پست
:: ورودی گوگل امروز : 7 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۶/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر گفت: فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر از بهمن پارسال با سه هدف اصلی تعویض سوخت سالانه، اجرای بازرسی های فنی دوره ای و تعمیرات نیمه اساسی و اساسی روی تجهیزات متوقف شد و حالا با انجام موفقیت آمیز این مراحل نیروگاه آماده می شود براساس برنامه زمان بندی دوباره به شبکه برق سراسری متصل شود.

دانلود

درخشنده افزود: نیروگاه اتمی بوشهر از آغاز راه اندازی تا قبل از خاموش شدن،۶ میلیون و ۸۰۰ هزار کیلو وات ساعت برق تولید کرد که بخش اندکی از برق تولیدی به مصرف داخلی خود نیروگاه رسید و بقیه از طریق شبکه سراسری توزیع شد.

وی افزود: قلب اصلی نیروگاه اتمی بوشهر از ۱۶۳ مجتمع سوخت هسته ای تشکیل شده است که سالانه باید ۵۴ بسته سوخت تعویض و با بسته مجتمع های سوخت جدید جایگزین شود.

رئیس شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر گفت : پس از تعویض سوخت، درپوش راکتور بسته می شود و برای اطمینان از آب بندی مدارهای اول و دوم، کره فلزی نیروگاه نیز مورد آزمایش قرار می گیرد که این مراحل اکنون صورت گرفته است.
نیروگاه بوشهر
وی افزود : پس از اجرای این مراحل، تجهیزات نیروگاه اتمی، شروع به گرم شدن می کند و پس از این که تجهیزات مورد آزمایش و تنظیمات نهایی قرار گرفت، فعالیت تجهیزات آغاز می شود.

آقای درخشنده افزود: اکنون تست هیدرولیکی مدارهای اول و دوم و تست کره فلزی با موفقیت اجرا شده و مدار در حال گرم شدن است تا پس از اتمام فعالیت ژنراتور، دوباره به شبکه سراسری متصل شود.

وی گفت: پس از اجرای موفقیت آمیز این مراحل، مدارهای اول و دوم گرم می شود و بعد از آن، ژنراتور فرایند تولید حداقلی قدرت را آغاز می کند و  سپس قدرت تا سطح ۳۵ درصد قدرت نامی افزایش می یابد.

رئیس شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر گفت: پس از آنکه بخار با سرعت مورد نیاز تولید شد، دور دادن توربین در مدار دوم را آغاز می کنیم.

نیروگاه اتمی بوشهر توان تولید هزار مگاوات برق را دارد.

شهریور ۹۰ برق نیروگاه اتمی به شبکه سراسری متصل شد و شهریور ۹۱ به ظرفیت ۱۰۰ درصد رسید.

 

:: Information 377
موضوع : اخبار روز
تاریخ بروزرسانی : ۱۳ خرداد ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25308 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما