ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25802 پست
:: ورودی گوگل امروز : 2 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۹/۰۷/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

 یکی از عواملی که باعث دگرگونی و تغییر دیدگاه افراد نسبت به زندگی و شخصیت فردی خود می‌شود، مسافرت کردن است. همانطور که سعدی در یکی از غزلیات خود می‌فرماید: “بسیار سفر باید تا پخته شود خامی”.

جهانگردی ، سفر ، شهرهای جهان

در اینجا قصد داریم تا هفت مقصد مسافرت را به شما معرفی کنیم که دقایق زیادی از تفکر و تامل و خوداندیشی را برایتان به ارمغان خواهد آورد. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

۱- کیوتو، ژاپن

جهانگردی ، سفر ، شهرهای جهان

این شهر آرام که برای مدتی حدود هزار سال پایتخت ژاپن بوده است، مکان معرکه‌ای برای جدا شدن از فشار زندگی روزمره است. باید زمانی را به گشت و گذار در میان سایت‌های میراث جهانی یونسکو در این شهر بگذرانید که شامل باغ‌های انعکاسی و معابد خیره‌کننده است. کیوتو کاملا برعکس شهر پرشتاب و دیوانه‌وار توکیو، یعنی پایتخت فعلی ژاپن، شهری آرام است. شهری مناسب برای توقف کردن و تفکر و تامل جدی در یک مکان به شدت معنوی.

۲- استانبول، ترکیه

جهانگردی ، سفر ، شهرهای جهان

این شهر نه تنها یک تاریخ بسیار غنی در خود دارد، بلکه آمیزه‌ی تمام عیاری از شرق و غرب نیز هست. حفظ سنت‌ها در کنار استقبال از فرهنگ دنیای مدرن و امروزی از ویژگی‌های بارز این شهر است. با مسافرت به این شهر به فهم بهتری از نیاز به تعادل در زندگی اشخاص دست پیدا خواهید کرد و مشاهده خواهید کرد که چگونه جنبه‌های مختلفی از خودتان، به طور هم‌زمان و هماهنگ با هم همکاری می‌کنند.

۳- سانفرانسیسکو، ایالات متحده آمریکا

جهانگردی ، سفر ، شهرهای جهان

این شهر با آغوش باز به همه‌ی مردم با شیوه‌های زندگی متفاوت خوش‌آمد می‌گوید؛ و به کسانی که از دروازه طلایی آن وارد می‌شوند نیز همین را می‌آموزد. سخت است که این شهر را از خلیج ببینید و انگیزه‌ای را برای کسب تجربیات جدید حس نکنید. تجربیاتی که افق دید شما را گسترش خواهند داد و شمارا روشن‌فکرتر می‌کنند. فرقی ندارد که غذای جدیدی را تجربه کنید یا خودتان را در یک محله با فرهنگ غریبه غرق کنید؛ در هر صورت سانفرانسیسکو شما را روشن‌فکرتر و در رفتار با مردم، شکیباتر خواهد کرد.

۴- کیپ تاون، آفریقای جنوبی

جهانگردی ، سفر ، شهرهای جهان

این شهر که در جنوبی‌ترین راس آفریقا قرار دارد، شما را از حصار راحتی خود خارج می‌کند تا بی‌عدالتی با طعم نژادپرستی که در این مکان رخ داده است را بشناسید. تلاش‌ها و رهبری نلسون ماندلا برای بیرون بردن کشورش از سایه‌ی تبعیض، الهام‌بخش شما خواهد بود و می‌توانید آن را به نوبه‌ی خود در هویت فرهنگی‌تان، در جامعه خود و در دنیا منعکس کنید.

۵- گرینداویک، ایسلند

جهانگردی ، سفر ، شهرهای جهان

حس آرامش را در قدرت طبیعی شفابخش این شهر ساحلی ایسلندی خواهید یافت. یکی از اصلی‌ترین جذابیت‌های این مکان، بلو لاگن (تالاب آبی) است. یک آبگرم طبیعی که مکان مناسبی برای پاک‌سازی هم‌زمان بدن و ذهن است. در کل زمین هیچ مکانی شبیه این تالاب وجود ندارد و وقت گذراندن در این محیط سورئال و فرازمینی به افکار شما منظر جدیدی می‌بخشد.

۶- کراکوف، لهستان

جهانگردی ، سفر ، شهرهای جهان

این شهر اروپای غربی از لحظه‌ی ورود تا هنگام ترک آن وجود شما را تصرف می‌کند و تا مدت طولانی بعد از بازگشت‌تان هنوز اثر آن را بر خود حس خواهید کرد. هنگامی که در میدان اصلی به گشت و گذار می‌پردازید و یا در اطراف زمین‌های قلعه‌ی وویل می‌چرخید،یا آشیانه‌ی اژدها (افسانه‌ی شهر) را کاوش می‌کنید، احساس خواهید کرد که درون افسانه‌ی پریان در یک شهر مدرن هستید و این حس رویایی را تجربه خواهید کرد. اما شهر کراکوف فقط در مورد رویاها نیست، زیرا یادآور تراژدی‌هایی است که در طول فاجعه‌ی هولوکاست رخ داده است. این شهر مکان مناسبی برای یادگیری و مرور لحظات تیره‌ی تاریخ و فراگرفتن درباره‌ی قدرت مبارزه‌ی روح انسان با لحظات تلخ است.

 
۷- کرایست‌چرچ، نیوزیلند

جهانگردی ، سفر ، شهرهای جهان

این شهر زیبا، همراه با پس زمینه‌ای از قلّه‌هایی پر از برف، مقصدی آرام و بی‌‌همتا برای مسافرت و کسب تجربه است. با طبیعتی که دور تا دور این منظره‌ی شهری را فرا گرفته است، سخت است که بازتابی درونی از زندگی خود نداشته باشید و به آن فکر نکنید. این شهر مثال خوبی برای بهبود از اندوه باقی مانده از زمین لرزه‌ی ویران‌کننده سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ است و به همه بازدیدکنندگانش می‌آموزد که فراموش کردن و بهبود دردها بعد از پیش آمدن سختی‌ها ممکن است.

منبع :

بدندید

:: Information 468
موضوع : اخبار سایت
تاریخ بروزرسانی : ۱۱ تیر ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25705 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما