ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25399 پست
:: ورودی گوگل امروز : 3 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۵/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

وی گفته که بیش از سه سال است با این مشکل دست و پنجه نرم می کند. وی که از این مشکل خود به شدت ترسیده است، منزوی شده و نشانه های زیادی از افسردگی و اختلال هراس در او دیده می شود. بررسی های پوستی در نواحی که خون از آن ها جاری می شود هیچ مشکل خاص یا نابهنجاری و آسیبی را نشان نمی دهد. آزمایش خون او نیز هیچ مشکلی مربوط به اختلال در انعقاد خون یا دیگر ناهنجاری ها را نشان نداده است. در واقع این زن در هنگام عرق کردن به جای مایع شور معمولی، خون عرق می کند.

پزشکان ایتالیایی این مشکل را به یک بیماری بسیار نادر به نام «هماتوهیدروزیس» (hematohidrosis) نسبت داده اند که در آن بدون هیچ دلیل یا محرک خاصی به یکباره به جای عرق، خون از پوست بیمار جاری می شود. پزشکان ابتدا با استفاده از داروهای ضدافسردگی سعی کردند افسردگی و اختلال هراس او را درمان کرده و سپس برای کاهش ضربان قلب او پروپرانولول تجویز کردند؛ دارویی که معمولاً برای بیماری های مشابه مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو میزان عرق خونی او را کاهش داده اما باعث توقف کامل آن نشده است.البته این اولین باری نیست که چنین موردی مشاهده می شود و در نوشته های ارسطو، سه قرن قبل از میلاد مسیح نیز به مواردی از این دست اشاره شده است.

دستکم در دو مورد وی به بیمارانی اشاره کرده است که عرق آن ها شبیه خون بوده و یا واقعاً از بدن آن ها خون به جای عرق جاری می شد. در واقع موارد متعددی از این دست در سایر نقاط جهان نیز دیده شده که هیچ آشنایی با هم نداشته و نمی توان آن ها را به تقلیدی موذیانه نسبت داد. جالب تر این که خونریزی های تنها در یک نقطه از بدن نبوده و ممکن است در هر قسمتی از بدن رخ دهد. در برخی از موارد چند لحظه قبل از شروع عرق خونی کردن، درد و سوزشی در آن نقطه حس شده و در برخی دیگر نیز قبل از خونریزی سردرد و فشار خون بالا به سراغ بیمار آمده است. این اختلاس مختص به زنان نبوده اما تاکنون بیشتر کسانی که این اختلال در آن ها گزارش شده زن بوده اند.

به گفته ی پزشکان، اگر چه این اختلال ترسناک به نظر رسیده و فرد را دچار مشکل روحی می کند اما با هیچ مشکلی در سلامت جسمی فرد در ارتباط نیست و تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر مرگ یا دستکم یک مشکل جدی در این بیماران گزارش نشده است. البته در این مورد مطالعات گسترده ای صورت گرفته ولی هنوز این مطالعات به فهم علت رخ دادن این مشکل منجر نشده است و همین موضوع باعث نگرانی بیماران می شود. مطالعات نشان می دهند که هیچ مشکلی در خون این افراد وجود ندارد به همین دلیل آن ها در مرحله ی بعدی به سراغ مشکل پوستی می روند که البته مطالعات در این حوزه نیز بی نتیجه بوده است.

:: Information 147
تاریخ بروزرسانی : ۱۱ آبان ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25302 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما