ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25424 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۱/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

باور ذهنی

اگر بخواهیم بدانیم میزان باور به بهبود داروهای طب های مکملی مانند هومیوپات تا چه میزان می تواند بر نتیجه موثر باشد؛ باید بدانیم تنها تاثیری که باور و اعتقاد ایجاد می کند این است که بیمار مراحل درمان را با پزشک خود به خوبی طی می کند و پیگیر مصرف به موقع داروهای خود است که البته این موضوع برای هر روش درمانی موثر خواهد بود. در واقع نداشتن باور ذهنی و اعتقاد به موثر واقع شدن درمان باعث شکست خوردن درمان می شود زیرا در این صورت بیمار پیگیر مراحل درمان نخواهد بود.

انواع درمان

نحوه درمان های هومیوپاتی دو نوع است؛ کلاسیکال و مدرن. در هومیوپاتی کلاسیکال معمولا بیمار در هر مراجعه (تقریبا ماهی یک بار) حجم کوچکی از یک ماده دارویی را دریافت می کند و در طول درمان هم شیوه زندگی خاصی به او توصیه می شود. به علاوه پرهیز از چند ماده غذایی که جزء محرک ها هستند و تاثیر داروهای هومیوپات را کمتر می کنند مانند نعنا، سیر و قهوه…

اما در درمان مدرن، دارو تکرار می شود و نتایج خوبی هم به دنبال خواهد داشت. البته این دو شیوه برتری به یکدیگر ندارند و هر بیمار می تواند طبق شیوه پزشک خود به درمان ادامه دهد.

علائم گمراه کننده

در طب های «کل نگر» – یعنی طبی که برای درمان یک بیماری کلیه نشانه های بدن را مد نظر قرار می دهد؛ نه فقط نشانه های یک عضو – که هومیوپاتی هم یکی از همین شیوه ها محسوب می شود – زمان زیادی لازم است تا نشانه های واقعی بدن مشخص شوند. گاهی خود ما به اشتباه گمان می کنیم علت اصلی یک بیماری فقط خاص همان عضوی است که درد هم در همان ناحیه است. حال آن که همیشه هم به این صورت نیست و گاهی پیش می آید که مثلا عامل اصلی یک بیماری را می توان در جای دیگری یافت که با شناخت و آگاهی از آن، تمام مشکلات هم به طور اتوماتیک برطرف خواهند شد.

پزشک در این نوع درمان ها برای رسیدن به تشخیص درست، سوالات زیادی از بیمار می کند. می توان گفت به طور متوسط میزان وقتی که پزشکان هومیوپات برای گرفتن نشانه های بیماری صرف می کنند، بیش از طب های دیگر است. به این دلیل که باید بتواند علائم را از تمامی قسمت های بدن به دست بیاورد. علاوه بر این که باید حتما هم نشانه های ذهنی، روحی و همچنین نشانه های عمومی مثل میزان حرارت بدن، تمایل به بعضی غذاها و تاثیر مثبت و منفی آنها بر بیمار، میزان تشنگی و تمایل به نوشیدن آب یا میزان گرمی و سردی دلخواه برای نوشیدنی ها را هم بررسی کند و بتواند نوع دارو را با توجه به گرفتن این اطلاعات تعیین و تجویز کند.

توجه به نشانه ها

آنچه بیمار می گوید می شود «بیان بیمار». اما چیزی که پزشک تشخیص می دهد فقط بر اساس بیان بیمار نیست. در واقع توجه به سندرم هاست که به معنای قرار گیری نشانه ها در کنار همدیگر است؛ یعنی توجه به نشانه ها و مطابقت دادن آنها با مواد دارویی هومیوپات. مثلا وقتی بیمار برای سردرد به پزشک هومیوپات مراجعه می کند، پزشک به دقت از ویژگی های سردرد، نوع درد، انتشار، زمان های ابتلا، علت شروع و حتی نشانه های همراه آن مانند بیماری و … سوال می کند.

در واقع علت ابتلای به بیماری بسیار مهم است. گاهی یک ضربه، وارد  شدن شوک، ناراحتی های روحی یا مصرف بعضی غذاها دلیل اصلی ابتلا به بیماری هستند. مثلا این که سردرد به دلیل قرار گرفتن به مدت طولانی زیر نور آفتاب باشد یا بیمار سال ها به آن مبتلا باشد با نوع سردردهای عصبی که مثلا پس از طی فشارهای مالی به وجود آمده باشند، بسیار متفاوت هستند.

البته این سوالات و معاینات در هر نوع طبی وجود دارند چون برای تشخیص بسیار مهم هستند. اما توجه به «جزییات» در هومیوپات بیشتر است، زیرا گاهی علت اصلی درد در جای دیگری به غیر از محل درد مثلا «سر» است ولی درد در آن ناحیه بروز کرده است. در واقع آنچه در هومیوپاتی مهم است، توجه کافی به نشانه ها و مطابقت آنها با مواد طبیعی است. با توجه به این که هومیوپاتی یک طب مکمل است، یعنی در کنار طب های غیر سنتی یا طب غربی، کارایی خود را نشان می دهد، بنابراین در این نوع درمان هیچ وقت بیمار را از مصرف داروهای مهم دیگری که قبلا برای او تجویز شده منع نمی کنیم. این نوع طب ها «تکمیل کننده» درمان های دیگر هستند. به همین خاطر هم مصرف هیچ گونه داروی مهمی که از قبل برای سلامتی بیماران تجویز شده در هومیوپاتی ممنوع نخواهد شد.

اهمیت پاسخ های بیمار

با توجه به این که پزشکان هومیوپات با دقت به پاسخ هایی که بیمار به آنها می دهد، نوع بیماری او را تشخیص می دهند، اگر بیمار به هر دلیلی نتواند نشانه ها و علائم را به طور صحیح به پزشک اعلام کند، این موضوع باعث گمراه شدن پزشک در تشخیص درست بیماری نمی شود. از آنجایی که این نوع طب کل نگر است و پزشک از کنار هم قرار گرفتن نشانه ها به تشخیص می رسد؛ اگر بیمار در پاسخ های خود شک و تردید داشته باشد، با توجه به نشانه های دیگر می توان به تشخیص منطقی دست یافت.

:: Information 121
تاریخ بروزرسانی : ۲۸ آبان ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25327 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما