ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25675 پست
:: ورودی گوگل امروز : 1 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۱/۰۷/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه


مجله اینترنتی برترین ها

هفته نامه زندگی مثبت – ترجمه مریم سیفی: وقتی قوانینی را برای فرزندانتان مشخص می کنید و آنها گاهی با بی توجهی از اطلاعات از قوانین سر باز می زنند، هر چقدر تلاش می کنید باز هم نمی توانید مثبت باشید و ناخودآگاه واکنش منفی از خود نشان می دهید اما خوب است بدانید مطالعات نشان می دهد والدگری مثبت باعث سلامت جسمی و روانی کودکان خواهدشد. والدگری مثبت به معنای کنترل ذهن، احساس و رفتارهایتان است تا بتوانید فرزندانی قوی و با اعتماد به نفس تربیت کنید.

والدین موثر و والدگری مثبت

به خودتان رجوع کنید

برای اینکه یک والد مثبت باشید لازم است نحوه نگرشتان را نسبت به زندگی و نقشتان به عنوان پدر و مادر مثبت کنید. به جای اینکه مدام به فرزندتان گوشزد کنید که کاری را انجام ندهد او را تشویق به انجام کارهایی کنید که باید انجام دهد. برای مثال به جای گفتن جمله:«اسباب بازی برادرت را پنهانی برندار»، می توانید بگویید: «مودبانه از برادرت اجازه بگیر که آیا می توانی با اسباب بازی اش بازی کنی؟».

به فرزندتان قدرت دهید. کودکان در سن ۲ سالگی قادرند اتاق به هم ریخته خود را تمیز کنند. حداقل در جابجایی اسباب بازی ها. برای اینکه به آنها اعتماد به نفس و قدرت دهید اجازه بدهید گاهی به تنهایی تصمیم بگیرند. وقتی آنها بیاموزند در کارهای کوچک تصمیم گیری کنند به تدریج یاد می گیرند باید به تنهایی مسئولیت تصمیم هایی که انتخاب کرده اند را برعهده بگیرند. به جای اینکه به فرزندتان بگویید که قبل از خوابش شیر بخورد برایش چند گزینه بگذارید؛ اینکه شیر را در فنجان یا لیوان می خورد یا با کمی شکلات آن را می خورد یا به تنهایی. اجازه دهید فرزندتان خودش انتخاب کند.

به فرزندتان باور داشته باشید

وقتی از فرزندتان می خواهید با سلیقه و انتخاب خود کتابی را برای قصه شبانگاهی انتخاب کند، از انتخابش قدردانی و به او تاکید کنید که از انتخاب آن کتاب بسیار راضی هستید. این کار اعتماد به نفس فرزندتان را تقویت خواهدکرد.

اجازه دهید سوال بپرسد

اگر کودک شما مرتب سوال می پرسد با حوصله و احترام به سوالات او پاسخ دهید. به فرزندتان آموزش دهید عقاید خود را در مورد موضوعات مختلف به درستی به زبان بیاورد. این کار به کودکان این فرصت را می دهد که با دیدی مثبت در دنیای پیرامون خود مشارکت کنند و به اظهارنظر بپردازند.

والدین موثر و والدگری مثبت

عشق بدون مرز

کودکان نیاز دارند والدین آنها را همان طور که هستند دوست داشته باشند حتی اگر گاهی مرتکب اشتباهی شدند. این اطمینان و امنیت خاطر را به فرزندتان بدهید که در همه شرایط او را دوست دارید. اگر می خواهید یک والد مثبت باشید هرگز به فرزندتان نگویید که او «بد» است بلکه ناراحتی خود را از رفتاری که از او سرزده نشان دهید.

تغذیه مثبت

برای والدگری مثبت باید به فرزندتان مواد غذایی سالم و پرانرژی بدهید. میوه، سبزیجات، پروتئین و انواع مغزها را در اختیار فرزندتان قرار دهید و حتی الامکان خوردنی های حاوی شکر را از دسترس او دور نگه دارید.

پدر و مادری فعال باشید

به صورت مرتب از دوستان فرزندتان و والدین آنها باخبر باشید و سعی کنید آنها را بهتر بشناسید. به فرزندتان بفهمانید که هر زمان که او به کمک نیاز داشت شما حاضر هستید.اگر مرتکب خطایی شد دلیل اشتباهش را به او گوشزد کنید و سپس از او بخواهید به اتاقش برود و در مورد اشتباهی که مرتکب شده فکر کند. در غیر این صورت فرزندتان را با دنیایی از سوال در اتاقش تنها گذاشته اید.

:: Information 233
موضوع : فرزندان
تاریخ بروزرسانی : ۱۶ شهریور ۱۳۹۴
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25578 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما