ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25811 پست
:: ورودی گوگل امروز : 0 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۱/۰۸/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

واکسن های معمول دوران کودکی برای جلوگیری یا کاهش خطر بسیاری از بیماری ها طراحی شده اند. برخی بیماری ها شایع تر از دیگران است. برخی از آنها جدی تر از دیگران هستند. بعضی بیماری ها بسته به سن کودک، بیشتر یا کمتر جدی هستند. درک این بیماری گام مهمی در تصمیم گیری تحصیلی در مورد واکسن های کودک شما است.

در اینجا یک نگاه بسیار کوتاه به هر یک از بیماری های قابل پیشگیریواکسناست:

آنفلوآنزا نوع B هموفیلی
این باکتری مننژیت و عفونت های خون را ایجاد می کند. این استفاده شد بسیار معمول است، اما در حال حاضر بسیار نادر است. اکثر موارد در نوزادان یا سالمندان هستند. این می تواند مرگبار باشد.

بیماری پنوموکوک
این باکتری باعث مننژیت، عفونت های خون و پنومونی می شود. موارد شدید شایع است و اغلب در نوزادان یا سالمندان رخ می دهد. این می تواند مرگبار باشد.

دیفتری
این باکتری باعث گلودرد و عفونت ریه می شود. این می تواند مرگبار باشد. از ایالات متحده عملا از بین رفته است

tetanus
این باکتری باعث ضعف و فلج شدن می شود که در زخم عمیق و کثیف مجبور می شود. این نسبتا نادر است و عمدتا در بزرگسالان اتفاق می افتد. این می تواند مرگبار باشد.

کبابی (سرفه)
این باکتری باعث بروز سرفه های شدید می شود. مرگ و میر رخ می دهد، عمدتا در نوزادان جوان. این بیماری هنوز هم یک بیماری بسیار رایج در ایالات متحده است؛ زیرا این واکسن خاص از گسترش بیماری جلوگیری نمی کند؛ این تنها به کاهش شدت علائم فرد کمک می کند.

واکسن هپاتیت B
این ویروس باعث آسیب شدید کبد می شود. این یکی از بیماری های منتقله از راه جنسی است و یا از طریق دیگر روش های قرار گرفتن در معرض خون قرارداده می شود. این در بزرگسالان معمول است، اما در نوزادان و کودکان بسیار نادر است. این می تواند مرگبار باشد.

روتا ویروس
این ویروس باعث اسهال، استفراغ و کم آبی بدن نوزادان می شود. این بسیار رایج است اما به ندرت جدی است. مرگ و میر ناچیز است.

فلج اطفال
این ویروس ضعف عضلانی و فلج را ایجاد می کند. این می تواند مرگبار باشد. از ایالات متحده و کل نیمکره غربی ریشه کن شده است.

سرخک
این ویروس باعث تب و بثورات می شود. این می تواند به اندام های داخلی آسیب برساند اما به ندرت کشنده است. در ایالات متحده در حال حاضر نسبتا نادر است

اوریون
این ویروس باعث تب و بثورات می شود. این می تواند به اندام های داخلی آسیب برساند اما به ندرت کشنده است. این در حال حاضر نسبتا نادر در ایالات متحده است، اگر چه ما شاهد برخی از شیوع بیماری در میان بزرگسالان جوان است.

واکسن سرخچه
این ویروس باعث تب و بثورات می شود. در حال حاضر در ایالات متحده بسیار نادر است. اگر مادر باردار در معرض خطر باشد، می تواند نقایص مادرزادی را ایجاد کند

واکسن ابله مرغان
این ویروس باعث تب و بثورات می شود. هنوز هم بسیار معمول است، اما مرگ و میر بسیار نادر است.

هپاتیت A
این ویروس موجب “انفلوانتین” شدید روده و آسیب کبد خفیف در بزرگسالان می شود. با این حال، در کودکان بسیار خفیف است. این نسبتا رایج است، اما تقریبا هرگز کشنده نیست.

سرفه
این ویروس باعث “آنفلوآنزا” کلاسیک می شود. این بسیار شایع است و باعث مرگ و میر در نوزادان و سالمندان می شود.

بیماری مننگوکوک
این باکتری باعث عفونت های شدید خونریزی و مننژیت می شود. این بسیار رایج نیست، اما زمانی که اعتصاب می کند، میزان مرگ و میر بالایی دارد.

ویروس پاپیلومای انسانی
این ویروس باعث زگیل تناسلی و سرطان گردن رحم می شود. این بسیار شایع است و از طریق تماس جنسی منتقل می شود.

 

:: Information 35
موضوع : موزیک
تاریخ بروزرسانی : ۲۵ فروردین ۱۳۹۸
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25714 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما