ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25537 پست
:: ورودی گوگل امروز : 0 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۹/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

برترین
ها:
یک کارشناس سازمان ملل می گوید:”اگر روند کشته شدن افراد زال برای استفاده از اعضای بدن آنها در معجون های جادوگری ادامه یابد، این افراد در معرض انقراض سیستماتیک در کشور مالاوی خواهند بود.”از اواخر ۲۰۱۴ تا کنون پلیس ۶۵ مورد حمله به افراد زال که منجر به قتل و یا قطع عضو شده را ثبت کرده است. حدود ده هزار نفر از جمعیت ۱۶٫۵ میلیونی مالاوی زال هستند. در تانزانیا، یک مجموعه از اعضای یک زال بیش از ۵۰ هزار یورو قمیت دارد. خانم ارو (Ms. Ero)  کارشناس مستقل سازمان ملل در حوزه ی حقوق بشر و امور زال ها گفت که این آزارها “در حد خود یک بحران بوده که نیازمند اقدام فوری است.”

زال ها شکار جادوگران
Femia Tchulani زن زال ۴۲ ساله اهل مالاوی در بیرون خانه اش در سال ۲۰۱۵

درخواست وی برای اقدام فوری زمانی اتفاق افتاد که دادگاهی در مالاوی دو مرد را که ادعا می کردند به دستور شیطان یک زن ۲۱ ساله ی زال را کشته اند، به ۱۷ سال زندان محکوم کرد. بعد از یک بررسی ۱۲ روزه از وضعیت زال ها در این کشور، این کارشناس گفت که این بحران نیاز به اقدام فوری از طرف دولت مالاوی دارد. او گفت که به طور خاص گزارشاتی او را نگران کرده که حاکی از آن بوده که در خیابان به زال ها “پول” می گویند. 

مالاوی یکی از فقیرترین کشور های دنیاست و باور بر این است که فروش اعضای بدن زال ها بسیار درآمد زاست. تصور این است که زال ها باعث پولدار شدن، رونق کسب و کار و یا تسهیل در پیدا کردن کار می شوند. حتی بعد از مرگشان نیز آنها آرامش ندارند و اعضای بدنشان دزدیده می شود.

زال ها شکار جادوگران
Dorothy Mausen زن ۲۲ ساله اهل مالاوی در خانه اش

زال ها به طور مرتب در چندین کشور آفریقایی دیگر مثل موزامبیک، نیجریه و تانزانیا نیز کشته می شوند. در کل دنیا ۲۰ هزار زال وجود دارد که بیشتر آنها در جنوب صحرای بزرگ آفریقا زندگی می کنند. حملاتی که به زال ها می شود بسیار وحشیانه بوده و گاهی قربانیان زنده قطع عضو می شوند. در یک پرونده یک عده با قمه به پسری ۱۷ ساله به نام آلفرد حمله کرده اند.

خانم ارو که خودش اهل نیجریه و زال است کمبود کمک برای افراد زال را با تلاشی که برای حفاظت از حیوانات وحشی انجام می گیرد مقایسه کرده و می گوید:” ما درباره ی حفاظت از حیات وحش صحبت می کنیم در حالی که حفاظت از مردم زال اصلا در اولیت بندی هایمان نیست. آنها گروهی از مردم در خطرهستند که اگر هیچ کاری صورت نگیرد طی گذشت زمان به طور سیستماتیک منقرض خواهند شد.

:: Information 556
تاریخ بروزرسانی : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25440 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما