ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25555 پست
:: ورودی گوگل امروز : 6 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

 دلایل و نشانه ها

ساییدگی و اصطلاک در سطح پوست، علت اصلی ایجاد تاول‌ها می‌باشند. اما به هرحال هر چیزی که به بافت یا رگ‌های خونی پوست آسیب بزند سبب ایجاد یک تاول در سطح پوست می‌شود. از علل اصلی ایجاد تاول در پا می‌توان به اصطکاک و فشار به پوست، اعمال فشار و ساییده شدن پوست به طور همزمان که عصب پوست را تحریک کرده و آسیب به صورت التهاب در پوست و تاول دیده می‌شود.

هنگامی که پوست پا به طور مداوم در تماس با کفش، جوراب و یا سطح خشن قرار می‌گیرد، تحریک و التهاب رخ داده، در نتیجه درد، تورم و قرمزی ایجاد می‌گردد. درد و قرمزی معمولا قبل از زخم شدن پا ایجاد می‌شود. اگر محل درد تحریک شده یا فشاری روی آن قرار گیرد، پوست آسیب دیده و باعث تاول می‌گردد. پوسته پوسته شدن جاهایی که التهاب دارد، باعث پارگی تاول شده و آب آن خارج می‌شود. در این حالت بدن از سایر مایعات و لایه های بافتی ظریف‌تر زیر پوست برای بهبود این شکاف استفاده می‌کند.

سوختن

هنگامی که پوست سوخته می‌شود، بدن با ایجاد تاول از لایه‌های زیرین بافت محافظت کرده و از آسیب به سایر بافت‌ها جلوگیری می‌کند. ممکن است یک یا دو روز طول بکشد تا پس از سوختگی درجه اول، تاول روی محل سوختگی ایجاد شود، اما در سوختگی‌های شدیدتر تاول‌ها بلافاصله ظاهر می‌شوند. هرچند که تاول بنا به دلایل دردناکی ایجاد می‌شود، اما نشانه‌های سوختگی و ایجاد آن‌ها معمولا نادیده گرفته می‌شود. حتی گاهی با درد و سوزش ناشی از سوختگی اشتباه گرفته می‌شود. این تاول‌ها زمانی که پوست قسمت سوخته ترمیم یابند خوب می‌شوند.

سوختگی ناشی از سرما

سرمای زیاد باعث یخ زدگی، انجماد و کشتن سلول‌های پوستی می‌شود. وقتی این اتفاق می افتد، یک تلگراف ایجاد می‌شود تا گرما را در بدن حفظ کند. تاول‌های ناشی از سرما بلافاصله روی پوست ظاهر می‌شوند، علائم و ظاهر آن‌ها همانند تاول‌های سوختگی است.

درماتیت

زمانی که پوست در معرض تماس با یک عامل التهاب دهنده یا تحریک کننده قرار می‌گیرد، درماتیت رخ می‌دهد. اگر این شرایط ادامه یابد تاول ایجاد می‌شود.آلرژن‌های شدید و تحریک کننده‌ها نیز می‌توانند باعث التهاب و فشار شده که منجر به بروز تورم شوند. تاول‌ها بلافاصله بعد از قرار گرفتن در معرض آلودگی یا در طول زمان به صورت تدریجی عفونت می‌کنند.

سوختگی‌های ناشی از مواد شیمیایی نیز به صورت تاول بر روی سطح پوست دیده می‌شوند. از رایج‌ترین علل ایجاد این تاول‌ها شامل نیش حشرات، آلرژی‌های پوستی، مواد شیمیایی شوینده از جمله مواد شیمیایی مورد استفاده در حمام یا پاک کننده‌ها، حلال‌های شیمیایی، محلول‌های حاوی سولفات، کبالت، نیکل، مواد شیمیایی سمی و شرایط آزمایشگاهی یا بالینی می باشد.

حساسیت‌های داروی

هر شرایطی که لایه بیرونی پوست را ضعیف کند، باعث آسیب پذیری بیشتر لایه‌های پوستی می‌شود. تاول‌ها ممکن است نشانه‌ای از برخی بیماری‌ها و اختلالات عفونی باشد. شرایط و درمان‌های معمول پزشکی ممکن است خطر بروز تاول‌های پا را افزایش دهند. بروز اگزما، از جمله اگزما دیسیدروئید که سبب ایجاد لکه‌های پا و کف پا می‌شود، مشکلات خود ایمنی مانند پمفیگوئید Bullous و پمفیگوس نوروپاتی دیابتی یا آسیب عصبی، موجب از دست دادن احساس یا درد در پا می‌شود، اضافه وزن که باعث افزایش فشار روی پاها می‌گردد، درمان با آنتی بیوتیک‌ها و داروهای کاهش دهنده خون از جمله مداخلات پزشکی هستند که احتمال بروز تاول‌های شدید را افزایش می‌دهند.

آسیب به رگ‌ها

هنگامی که عروق خونی بسیار کوچک در اپیدرم آسیب می‌بینند، خون به لایه‌های بافت نفوذ کرده و باعث ایجاد تاول‌های خونی می‌شود. تاول‌های خونی زمانی ایجاد می‌شوند که پوست بر اثر ضربه آسیب دیده و رگ‌ها پاره می‌شود.

:: Information 193
تاریخ بروزرسانی : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25458 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما