ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25420 پست
:: ورودی گوگل امروز : 6 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۰/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

منفی باف نباشید

به سلامت جسم و روح خود توجه خاص داشته باشید. نوجوان شما باید ملاحظه کند که شما به سلامت جسم و روح خود اهمیت ویژه می‌دهید. سعی کنید الگوی خوبی برای انتخاب غذای خوب و سالم باشید و به وضعیت ظاهری خود توجه داشته باشید. هرگز نسبت به خود منفی باف نباشید.

تجربیات تان را بازگو کنید

اجازه دهید نوجوانتان شاهد تجربیات و خاطرات شما درباره امور و مسائل مهم و جدی زندگی باشد.

علاقه به آموختن

احساس عشق و علاقه به آموختن را در فرزندتان القا و تقویت کنید. نگرش مثبت نسبت به یادگرفتن و یاد دادن از طرف شما می‌تواند نگرشی مشابه را در فرزندتان ایجاد کند.

بگویید، من می‌توانم

مثبت اندیشی را در وجودتان تقویت کنید. منفی بافی و منفی گرایی مسری و واگیردار است. با حفظ نگرش «من می‌توانم» حتی در مواجهه با شرایط سخت و دشوار، می‌توانید قدرت و توانایی تفکر مثبت را به او ببخشید.

سرزنش ممنوع

انتقاد و سرزنش را در زندگی شخصی تان خط بزنید. هرگز اطرافیان و دیگران را به خاطر مشکلاتتان سرزنش نکنید. وقتی یک کار اشتباه از شما سر می‌زند، آن را بپذیرید و سعی در جبران آن داشته باشید. به این ترتیب مسئولیت‌پذیری در برابر مشکلات و چالش‌ها را به فرزندتان آموخته‌اید.

خستگی در کنید

هنگامی که عصبی و خسته‌اید به دشواری می‌توانید احساس آرامش، تسلط بر اوضاع و اعتماد به نفس داشته باشید. زمانی برای خستگی در کردن در نظر بگیرید و مراقب سلامت جسمانی و روانی تان باشید. در این دست شرایط سعی کنید کارهایی مانند گوش کردن به موسیقی، مطالعه، تماشای تلویزیون، حل جدول، طراحی و نقاشی و… انجام دهید. وقتی در مواقع تنش برخوردها و واکنش‌های درست به کار ببرید، فرزندتان هم از شما الگو‌برداری می‌کند.

مهربان باشید

همیشه الگوی رفتار توام با مهربانی و احترام برای نوجوانتان باشید. فرزند شما نحوه رفتار شما با سایر افراد را می‌بیند. لذا همیشه الگوی یک رفتار مهربانانه و یاری‌گر باشید به ویژه درباره سالخوردگان، ناتوانان و سایر افرادی که نیازمند حمایت و کمک سایرین هستند. هرگز اطرافیان حتی نزدیکان خود را مورد استهزاء قرار نداده و آنها را با القاب بد صدا نکنید، چون این رفتارها به فرزندتان می‌فهماند که بی‌احترامی به دیگران بلامانع و درست است.

مودب باشید

مودب بودن همچنان پرطرفدار است. همه دوست داریم دیگران با خودمان مودبانه رفتار کنند. بنابراین خودتان رفتارهایی را سرمشق بدهید که می‌خواهید فرزندتان داشته باشد: به موقع به فرزندتان بگویید «متشکرم»، «خواهش می‌کنم». از فرزندتان انتظار رفتار مودبانه داشته باشید و بخواهید با مردم هم مودبانه رفتار کنند. بهتر است به آنها بگویید چه انتظاری از آنها دارید. اگر فراموش کردند به آنها خرده نگیرید، اما به آرامی یادآوری کنید.

:: Information 158
تاریخ بروزرسانی : ۲۵ شهریور ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25323 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما