ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25551 پست
:: ورودی گوگل امروز : 7 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۱/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

 عمل «چشم گربه‌ای» همان بالا بردن پلک است؟

دکتر دینی درباره کسانی که افتادگی پلک دارند، می‌گوید: بیماری که در آن به‌دلیل بالا رفتن سن، ژنتیک و… پلک حالت افتاده دارد با چنین جراحی بی‌اساسی تفاوت دارد و نباید این دو را با هم یکی دانست. عمل بالا بردن پلک یا ابرو حالت درمان و اصلاح دارد و با عمل «چشم گربه‌ای» کاملا متفاوت است. حتی در بالا بردن پلک هم باید ابتدا مشخص کرد که پلک فرد واقعا افتاده و نیاز به جراحی وجود دارد یا خیر. نمی‌توان بی‌محابا افراد را جراحی کرد بدون اینکه نیاز واقعی تشخیص داده شود.

دکتر کلانتر‌هرمزی با اشاره به این مطلب که درمان پلک افتاده  با عمل «چشم گربه‌ای» متفاوت است می‌گوید: اگر افتادن پلک ناشی از پوست، چربی یا عضله اضافه باشد؛ از طریق برداشتن اضافات، پلک را ترمیم کرده و به جای اصلی و شکل اصلی می‌رسانیم. در این عمل همه چیز در حد طبیعی خود انجام می‌شود و اگر گوشه ابرو هم افتاده و سنگینی ایجاد کرده باشد یا مانع دید باشد یا حتی زیبایی را خدشه‌دار کرده باشد، ابرو هم به روش‌های مختلف کشیده می‌شود، بنابراین پلک و ابرو هر کدام جای خود را دارند و بیماری‌های این دو متفاوت بوده و درمان متفاوتی هم خواهند داشت. ممکن است هر دو یعنی پلک و ابرو با هم مشکل داشته و با هم نیاز به ترمیم داشته باشند، ممکن است فقط یکی از این دو نیاز به جراحی داشته باشد.

 باز کردن پلک‌ها با «چشم گربه‌ای» قابل مقایسه نیست!

دکتر کلانترهرمزی توضیح می‌دهد: حتی عمل باز کردن چشم‌ها که بین مردم آسیای شرقی زیاد دیده می‌شود با عمل «چشم گربه‌ای» متفاوت است. باز کردن چشم‌ها حالت درمانی و اصلاح دارد، چون این افراد چین چشم ندارند و از جراحی کمک می‌گیرند برای اینکه آن را درمان و اصلاح کنند. چنین افرادی اگر خواهان جراحی باشند، می‌توان از روش‌های علمی برایشان استفاده کرد تا زیبایی دلخواه را به‌دست آورند. اما کسی که چشم‌های معمولی دارد، نه چشم بیش از حد کشیده و نه پلک افتاده، واقعا چه نیازی به جراحی دارد؟ درست است که این اعمال داوطلبانه است اما باز هم نمی‌توان هر جراحی‌ای که مراجع خواست برایش انجام داد.

تفاوت جراحی چشم گربه‌ای و بالابردن ابرو

تفاوت عمل بالا بردن پلک و ابرو در حالت اصولی و عمل «چشم گربه‌ای» در میزان و جهت کشش چشم، محل برش و طبیعی یا غیرطبیعی بودن صورت بعد از عمل است. دکتر کلانتر هرمزی ضمن اشاره به این نکته اضافه می‌کند: به‌علاوه کسانی که عمل «چشم گربه‌ای» انجام می‌دهند با بافت و نسوجی که کشیده می‌شود، آشنا نیستند و نمی‌دانند که پوست را هرقدر نمی‌توان کشید. کشیدن پوست حد و اندازه دارد و هر جهتی که بخواهید نمی‌توان آن را دستکاری کرد. به‌علاوه در طولانی‌مدت نمی‌توان پوست را تا آن حد بالا نگه داشت، بنابراین وقتی کاری به شکل غیرکارشناسی انجام می‌شود، به جای زیبایی، نازیبایی به بار خواهد آورد.

غیر از جراحی راهی برای «چشم گربه‌ای»شدن وجود دارد؟

دکتر کلانترهرمزی برای مخاطبان توضیح می‌دهد: عملی که به آن «چشم گربه‌ای» گفته می‌شود گوشه چشم به حالت غیرطبیعی بالا برده می‌شود که بعضی افراد مثل بازیگران برای گریم خاص ممکن است با چسب مخصوص انجام شود که موقتی است و پس از اتمام کار می‌توان چشم را به حالت اول بازگرداند و عوارض چندانی ندارد. در برخی دیگر از افراد هم ممکن است با کشش مو این کار انجام شود که خود این روش هم اگرچه غیرجراحی است اما باز هم خوب نیست و عوارض درازمدت دارد. این کار ممکن است باعث شل شدن پیاز و ریشه مو شده و ریزش مو را به همراه داشته باشد. به‌علاوه ممکن است این کار به‌صورت غیراصولی انجام شود که چشم بیش از حد بالا رفته و ظاهر کاملا غیرعادی خواهد داشت، یعنی یک کار غیراصولی، غیر‌اصولی هم انجام شده است.

گربه‌ای کردن چشم‌ها چه عوارضی دارد؟

کارشناسان این گزارش به مجله می‌گویند: عمل «چشم گربه‌ای» به هرحال یک جراحی محسوب می‌شود و با برش خاص خود و عوارض و صدمات عصبی ممکن است همراه باشد. این عمل عمدتا به دست افراد غیرکارشناس زیبایی انجام می‌شود و در این صورت احتمال صدمه به اعصاب صورت و باقی ماندن جای زخم‌ها آن هم در ناحیه حساس پلک وجود دارد. احتمال ریزش مو یا ابرو در محل و اطراف محل عمل نیز یکی دیگر از عوارض این جراحی است.

 حتی گاهی دیده شده که به علت غیراصولی انجام شدن این جراحی، پوست ناحیه عمل گرم شده و حتی گندیدگی پوست ناحیه کشیده شده هم در برخی افراد اتفاق افتاده است. عفونت، کشش بیش از حد پلک، خونریزی زخم یا حتی (در صورت آسیب بسیار جدی) کوری هم ازجمله عوارض این جراحی به‌شمار می‌آید. اگر در جراحی، پوست پلک برداشته شود احتمال عوارض بیشتر می‌شود چون ممکن است پوست یا چربی بیش از حد برداشته شده و فرد در حرکات پلک خود دچار مشکل شود. به‌علاوه به لحاظ زیبایی هم نتیجه کار مشخص نیست و ممکن است فرد واقعا چهره غیرطبیعی بعد از جراحی داشته باشد.

سخت اعتماد کنید لطفا!

دکتر محمدتقی دینی می‌گوید: حتی اگر این جراحی هیچ عارضه‌ای هم نداشته باشد باز هم نباید آن را انجام داد زیرا اصول علمی و زیبایی برای آن وجود ندارد. همچنین اگر عوارض جراحی در بیماری مشاهده شود، قصور پزشک محسوب نمی‌شود زیرا این جراحی از اساس پذیرفته شده نیست. ممکن است برخی پزشکان این جراحی را به درخواست و اصرار خود بیمار انجام دهند و تا زمانی که مشکلی پیش نیاید هم کسی از آنان خرده نگیرد. اما به هرحال باید این را بدانید که همه افراد مثل هم نیستند و به صرف اینکه کسی این جراحی را انجام داده و اتفاقی نیفتاده نمی‌توان از عدم بروز عوارض و خطرات مطمئن بود.

:: Information 366
تاریخ بروزرسانی : ۱۰ شهریور ۱۳۹۵
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25454 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما