ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25430 پست
:: ورودی گوگل امروز : 3 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

 خبرگزاری ایسنا: محققان از ۷۵۰ کوسه، ماهی بزرگ و چند ماهی دیگر بهره می‌برند که در سراسر خلیج مکزیک در حال گشت‌زنی بوده و مجهز به برچسب‌های مرتبط با ماهواره هستند.

تیم علمی دانشگاه اوهایو این حیوانات را طی یک دهه گذشته با هدف ثبت دما و شوری آب در اعماق مختلف برچسب‌گذاری کرده است.

اوایل سال جاری میلادی، محققان دریافتند ارقام دمایی می‌تواند علائم هشدار مهمی برای افرادی باشد که در مناطق توفان‌خیز زندگی می‌کنند زیرا شدت توفان فصلی به طور عمده‌ای به میزان آب گرمی بستگی دارد که هنگام شکل‌گیری توفان در یک منطقه وجود دارد.

ماهی‌های موردبحث به عنوان حسگرهای زیستی عمل می‌کنند و هنگام شیرجه‌زدن تصاویری عمودی از دمای هوا ارائه می‌دهند. دانشمندان با استفاده از این تصاویر عمودی محتوای گرمای اقیانوس را درجه‌بندی می‌کنند؛ این محتوا برای پیش‌بینی شدت توفان حیاتی است.

برچسب‌های مزبور اطلاعات دست‌ اولی را در مقایسه با داده‌های ماهواره‌ای در اختیار می‌گذارد زیرا این داده‌ها دارای تفکیک‌پذیری بیشتری در مقایسه با اطلاعات ماهواره‌ای دریافتی توسط آب و هوا‌شناسان هستند. برچسب‌ها معمولا زیر باله ماهی و در جایی تعبیه می‌شوند که سلول‌های خونی اندک و بافت عصبی کمی وجود دارد. زمانی که کوسه‌ها به سطح نزدیک می‌شوند یا آن را می‌شکنند، برچسب فعال می‌شود و داده‌های ضبط‌ شده آن به ماهواره منتقل می‌شوند.

دانشمندان مدعی‌اند این اطلاعات می‌تواند جان بسیاری را نجات دهد.

:: Information 319
موضوع : اخبار روز
تاریخ بروزرسانی : ۲۰ خرداد ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25333 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما