ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25808 پست
:: ورودی گوگل امروز : 3 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۰/۰۷/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

چــه سنی برای عاشق شدن مناسب است؟

وقتی همه چیز را فدا می‌کنی

در سنین پایین، افراد به دلیل نداشتن تجربه‌های کمتر اسیر احساسات زودگذر می‌شوند. درست است که عشق و ازدواج در سنین پایین پرسوز و گداز‌تر از ازدواج در سنین بالاتر است اما این نکته را هم درنظر داشته باشید که همین احساسات مهیج و پرسوز و گداز و ازدواج‌های زودهنگام می‌تواند پایانی تلخ و ناخوشایند را هم برای طرفین داشته باشد. در سنین پایین انسان‌ها واقع بین نیستند و اگر پایان یک ارتباط زناشویی به جدایی ختم شود، افراد قادر به درک درستی نیستند و وقفه بلندمدت تری را در زندگی افراد به جا می‌گذارد ولی در سنینی که افراد به رشد اجتماعی بیشتری رسیده اند، با وجود سختی و درد شکست ازدواج، راحت‌تر با این اتفاق کنار می‌آیند.

ترس از تنهایی یکی از علت‌های عاشق شدن و ازدواج در سنین پایین است و همین ترس باعث می‌شود در مواردی که حتی فرد مورد علاقه‌تان مناسب با معیارهای شما نیست، در کنارش بمانید و خودتان را قربانی یک ارتباط زناشویی ناموفق بدانید اما اگر فرد با تجربه‌ای باشید به‌خوبی تصمیم می‌گیرید و خود را برای تجربه‌ای بهتر آماده می‌کنید. چه خوش‌مان بیاید یا نه در سنین پایین به خصوص تا ۲۰‌سالگی چنین درک درستی از ازدواج و عشق در ما وجود ندارد و به همین دلیل عاشق شدن در این دوره پر دردسر‌تر از سنین بالاتر است.

آدم مناسب، زمان مناسب

 این انتخاب شماست که در سنین کم به‌دنبال عشق و ماجراجویی‌های آن بروید یا در سنی که کاملا با تجربه هستید دل به کسی ببندید و باقی‌مانده مسیر را با همسر ایده‌آلی که انتخابش کرده‌اید، ادامه دهید اما یادتان باشد آدم مناسبی که شما قرار است عاشق و دلباخته‌اش شوید و به‌عنوان همسر او را به همه معرفی کنید، در زمانی مناسب به سمت شما خواهد آمد. در سنین بسیار کم که هنوز دیدگاه‌ها و ایده‌های فکری فرد شکل نگرفته، انتخاب‌ها هم به همان اندازه می‌تواند ناپخته و نادرست باشد.

چــه سنی برای عاشق شدن مناسب است؟

تو آدم درستی باش!

بیشتر از این‌که به‌دنبال زمانی مناسب برای عاشق شدن و تشکیل زندگی مشترک باشید و ذهن‌تان را درگیر پیدا‌کردن یک فرد ایده‌آل برای ازدواج کنید، این نکته را در ذهن‌تان بسپارید که تا زمانی که شما درست عمل نکنید و فرد ایده‌آلی نباشید، فرد مناسبی برای شما پیدا نخواهد شد. بیشتر ما به‌دنبال این هستیم که دیگران چه چیزی به ما می‌دهند.

ما همیشه به این سوال فکر می‌کنیم که وقتی زمان درست عشق ورزیدن رسید و شخص مورد علاقه‌مان را برای ازدواج پیدا کردیم، چه چیزهایی از سمت عشق‌مان در انتظارمان است اما هرگز به این فکر نمی‌کنیم که ما در این عشق قرار است چه کارهایی را برای عشق‌مان انجام دهیم. این‌که همیشه به‌دنبال دریافت خدمت باشیم و خودمان دست روی دست بگذاریم، کار درستی نیست و حتی با وجود زمان درست و شخص مناسب، عشق خوبی در انتظارمان نخواهد بود. اگر چیزی ندهید نمی‌توانید چیزی هم دریافت کنید.

دلیل درست، زمان درست

تنها انتخاب زمان مناسب و فرد مناسب برای عاشق شدن و ازدواج کافی نیست بلکه مهم‌ترین موردی که باید در عاشق شدن در نظر گرفت، دلیل قابل‌قبولی است که شما به خاطر آن عاشق می‌شوید و ازدواج می‌کنید. بگذارید این موضوع را دوباره با مقایسه‌ای بین عشق در سنین پایین و در سنین بالا برای‌تان توضیح دهیم. یکی از دلایلی رایج عاشق شدن و ازدواج در سنین پایین احساس تنهایی است و افرادی که مثلا در سنین ۱۶ تا ۲۰ سالگی دلباخته کسی می‌شوند و با او ازدواج می‌کنند، به‌دنبال پر کردن خلأ تنهایی خود هستند و این دلیل خوبی برای علاقه‌مند شدن به او نیست چون به‌تدریج علاقه جای خود را به سردی خواهد داد.

عشق در افرادی که به دلیل سن بالا پختگی و تجربه بیشتری دارند، خیلی منطقی‌تر و قابل‌قبول‌تر است. افراد در سنین بالاتر بعد از این‌که به شناخت کافی از فرد مورد نظرشان رسیدند، دلباخته او می‌شوند و این نوع علاقه روز به روز با شناخت بیشتر، بهتر و عمیق‌تر می‌شود اما گاهی اوقات دلیل عاشق شدن و ازدواج‌های سریع و بدون شناخت، به خاطر خواسته‌های غلطی است که هم در سنین پایین این موضوع صدق می‌کند و هم در سنین بالا. عده‌ای عاشق می‌شوند چون دوست دارند با آن‌ها به‌خوبی رفتار شود، آن‌ها دوست دارند عشق خود را برای دیگران توصیف کنند و از توجه دیگران برخوردار شوند. مراقب باشید که دلیل درستی برای عاشق شدن بیابید چون در غیراین صورت عشق چیزی جز تنفر برای‌تان باقی نمی‌گذارد.

پول واقعا مهم نیست؟

گاهی اوقات به سن قابل‌قبول و منطقی برای عاشقی و ازدواج رسیده‌اید و از همه لحاظ خودتان را آماده عشق ورزیدن و تشکیل یک زندگی مشترک می‌دانید اما هنوز دیدگاه درستی از اطراف ندارید. شما برای عشق و انتخاب همسر ایده‌آل‌تان نیاز به تجربه دارید و این تجربه با نگاه به تجربه‌های دیگران تا حدودی به دست می‌آید ولی باز هم نسبی است و نمی‌توان تنها روی آن‌ها تکیه کرد. در سنینی خاص وقتی به پول فکر می‌کنید آنقدر غرق در عشق هستید که این موضوع را کاملا بی‌اهمیت فرض می‌کنید و اگر سنی داشته باشید که تجربه شکست مالی را داشته باشید، به‌خوبی می‌دانید که ازدواج بدون پول هیچ سرانجامی نخواهد داشت. این تجربه در سنین پایین به دست نمی‌آید و تنها با رشد اجتماعی فرد شکل می‌گیرد.

چــه سنی برای عاشق شدن مناسب است؟ 

 

:: Information 112
تاریخ بروزرسانی : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25711 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما