ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25555 پست
:: ورودی گوگل امروز : 0 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

اخبار اقتصادی،چند درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکارند:  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از هر ۱۰۰ فارغ التحصیل آموزش عالی ۱۹ نفر بیکار هستند.

فارغ التحصیلان،بیکار

به گزارش ایران مطلب به نقل از مشرق نیوز،  کوروش پَرند معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از ظهر سه شنبه در جلسه ای که  به مناسبت روز ملی مهارت و کارآفرینی با حضور معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، رئیس امور آموزش و بهسازی منابع انسانی، مدیر کل فنی و حرفه ای استان البرز و جمعی دیگر از مسئولان کشوری و استانی در محل اداره کل فنی و حرفه ای استان البرز برگزار شد، اظهار کرد: به طور میانگین از هر ۱۰۰ فارغ التحصیل دانشگاهی ۱۹ نفر بیکار هستند.

پرند افزود: خرج کردن در بخش آموزش های مهارتی هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری است و هر یک دلار هزینه در بخش آموزش ۱۵ دلار ارزش افزوده است.

وی تأکید کرد: بودجه رفاهی در سازمان ها وجود دارد ولی سازمان ها برنامه ای برای کارمندان خود ندارند.

کورش پرند افزود: اکنون سه اتفاق جدید در حوزه های آموزشی رخ داده که توسعه فناوری اطلاعات از جمله آنها است و این موضوع مهم تغییرات بزرگی را در کشور ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه موضوعات سلامت و مالی را از دیگر اتفاقات مهم در حوزه های نظام آموزش کشور هستند، افزود: این موضوعات باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

نرخ بیکاری زنان فارغ التحصیل دانشگاهی قابل توجه است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه نرخ مشارکت زنان در رشد اقتصادی کشور قابل توجه نیست، بیان کرد: درصد قابل توجهی از جمعیت غیرفعال کشور را زنان تشکیل می دهند.

پرند با اشاره به اینکه نرخ بیکاری زنان نسبت به متوسط کشور قابل توجه است، عنوان کرد: نرخ بیکاری زنان فارغ التحصیل دانشگاهی قابل توجه است.

وی با تاکید بر اینکه باید به سمت توانمندسازی بانوان حرکت کنیم، عنوان کرد: باید بانوان به حدی برسند که با وام های خرد بتوانند در حوزه کسب و کارهای کوچک و متوسط و کسب و کار خانگی به نتایج مطلوب برسند.

در ادامه جلسه پوراندخت نیرومند معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اینکه سال جاری سند تحول تدوین برخی از برنامه های سازمان پیش بینی می شود، گفت: بهسازی و نوسازی تجهیزات از اولویت های این سازمان است.

وی ادامه داد: در سال های اخیر نرخ زنان فارغ التحصیل دانشگاهی افزایش چشمگیری داشته است.

نیرومند با اشاره به اینکه ظرفیت کارعملی در دانشگاه ها بسیار کم است، افزود: آموزش های فنی و مهندسی در بخش خصوصی بسیار گران است و در این حوزه درصد مشارکت پایین است.

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تاکید بر اینکه اجرای طرح های انفال و فاطر در کشور شروع شده است، ادامه داد: هدف از اجرای طرح انفال افزایش سهم مشارکت زنان فعال در جامعه است.

دوره های توانمدسازی مادران کارآفرین در البرز در حال برگزاری است

نیرومند در پایان افزود:  ۶۷۳ مراکز دولتی فنی و حرفه ای در کشور وجود دارد.

در ادامه این جلسه حسن عزیزی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز گفت: ۷۵ درصد از شکست های حرفه ای به هوش عاطفی برمی گردد.

وی با اشاره به اینکه امروز از ۲  طرح فاطر و انفال رونمایی می شود، افزود: طرح فاطر مربوط به فرزندان و کارکنان دولت است در این طرح در بازه زمانی فصل تابستان افراد در پوشش آموزش های مهارتی قرار داده می شوند.

عزیزی گفت: این طرح مختص کارکنان این اداره کل نیست و با اجرای آن در بین کارکنان درتلاش هستیم پس از رفع اشکالات آن را به صورت سراسری دربین همه کارمندان اجرایی کنیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز با بیان اینکه طرح انفال که نام آن برگرفته از سوره مبارکه انفال در قرآن کریم است، ادامه داد: در نظر داریم از ظرفیت های خالی مراکز آموزشی آقایان برای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی خواهران استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه طرح توانمندسازی مادران کارآفرین به عنوان یکی دیگر از طرح های مهمی است که هنوز رونمایی نشده است، گفت: دوره های مهارت های  این طرح در البرز برای ۸۰ نفر از مادرانی که فرزندان زیر هفت سال دارند در حال برگزاری است.

در پایان این همایش از ۲ طرح فاطر و انفال رونمایی شد.

:: Information 385
موضوع : اخبار سایت
تاریخ بروزرسانی : ۷ مرداد ۱۳۹۴
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25458 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما