ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25405 پست
:: ورودی گوگل امروز : 7 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۶/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، “خلیفه حفتر” نظامی سابق لیبیایی طی دهه های گذشته چندین بارنامش درتحولات مرتبط با لیبی مطرح شده وبا سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا درارتباط است. نام “خلیفه حفتر” بارها درلیبی مورد توجه قرارگرفته است. وی آخرین بارفوریه گذشته تلاش ناکامی را برای کودتا علیه دولت لیبی رهبری کرد. وی اکنون یکباردیگردربنغازی با شبه نظامیان اسلامی درگیراست وعبدالله الثنی نخست وزیرموقت لیبی بدون ذکرنام حفتراین اقدام را نقض قانون به شمارآورد.

روزنامه نیویورک تایمزدرماه مه ۱۹۹۱ گزارشی را منتشرکرد که درآن آمده بود، سرهنگ “خلیفه حفتر” لیبیایی ونیروهایش تحت حمایت سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا بوده اند. این گزارش پس از آن منتشرشد که حفتردرسال ۱۹۸۶ به عنوان فرمانده نیروهای لیبیایی درجنگ چاد مداخله کرد اما دربرابرنیروهای چادی که مورد حمایت نیروی هوایی فرانسه بودند شکست خورد. حفتر درآن زمان به همراه صدهاتن ازنظامیان لیبیایی به اسارت درآمد.

نیروهای ژنرال حفتر در لیبی

محافل وابسته به قذافی در آن زمان حفتر را به خیانت و جداشدن از ارتش و به اسارت درآوردن نیروهایش متهم کردند. براساس گزارش نیویورک تایمز سی آی ای درپایگاهی درنزدیک انجامنا پایتخت چاد این نیروها را آموزش می داد. حفتر درآن زمان برای مدتی طولانی دراسارت بود تا اینکه درسال ۱۹۹۰ به پس ازشکست حسین حابره درچاد وبه قدرت رسیدن ادریس دیبی به همراه افرادش به زئیر و پس از آن به آمریکا انتقال یافت و درایالت ویرجینیا چند مرکز آموزشی برای آنها ایجاد شد.

چهارم مارس ۲۰۱۱ حفتر ازطریق مصربه بنغازی رفت و رهبری انقلابیون را که به فرماندهی عملیاتی نیازداشتند برعهده گرفت ویکبار دیگراین بارازسوی مخالفان متهم شد که دربرابر نیروهای وابسته به قذافی درشرق این کشورشکست را قبول کرده است. حفترهمچنان تاثیر گذارباقی مانده است وکارشناسان برای وی درمعادلات فعلی لیبی نقشی اساسی قائلند.البته کارشناسان درباره ظهورحفتر وغیبت دوساله اوملاحظاتی دارند.
گفته می شود وی درقالب تحرکات سیاسی از نیروهای نظامی استفاده می کند.نکته دوم این است که فعالان سیاسی درلیبی سعی دارند با او وارد جنگ نشوند.سوم اینکه همگی اجماع دارند که حفتر خودسرانه وارد میدان نمی شود وبرخی دست خارجی ازاوحمایت می کنند ونکته آخراین که اوتا پیش ازآغازانقلاب ۱۷ فوریه علیه حکومت قذافی، حدود۲۰ سال درآمریکا و درفاصله پنج مایلی مقرسیا زندگی کرده وبا آمریکا درارتباط است.
حفتر که زمانی سرهنگ ارتش لیبی بوده وبه قبیله فرجان ازشاخه های بنی هلال وابسته است وازیاران وفادارقذافی به شمارمی آمد.

دانلود

:: Information 273
موضوع : اخبار روز
تاریخ بروزرسانی : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25308 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما