ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25808 پست
:: ورودی گوگل امروز : 7 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۰/۰۷/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

 کره شمالی در اوج بحران وارد مذاکره می شود

اکنون و به بهانه برگزاری بازی های زمستانی المپیک در کره جنوبی، شرایط برای کاهش تنش میان کره شمالی و جنوبی فراهم شده است؛ تنشی که در پی سیاست های دونالد ترامپ افزایش پیدا کرده و به زیان هر دو کشور بود.

در همین راستا، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، طی پیامی در سال جدید میلادی به نوعی برای از سرگیری مذاکرات میان کشور خود با کره جنوبی اعلام آمادگی کرد و دستور داد تا تیم های ورزشی کره شمالی بتوانند در بازی های زمستانی المپیک شرکت کنند.

این امر در حال حاضر بسیاری را به این نتیجه رسانده که ممکن است دیپلماسی بازی های زمستانی تاثیری همچون دیپلماسی پینگ پنگ را ایجاد کند. در حال حاضر این تلقی وجود دارد که از یک سو با توجه به مجموعه شرایط فعلی و خطر جنگی که ترامپ مرتب به آن اشاره می کند و از سویی دیگر با پیشرفت تکنولوژی هسته ای و موشکی کره شمالی، موضوع از کنترل خارج شده و اتفاقاتی رخ دهد که خطراتی جدی برای امنیت هر دو کشور در پی داشته باشد. بنابراین و به عنوان ارزیابی کلی می توان گفت که فضای حال حاضر به نسبت آنچه که در گذشته وجود داشت، مثبت تر بوده و بازی های زمستانی بهانه لازم را به هر دو کشور برای شروع مذاکراتی جدی تر داده است.

در راستای این مذاکرات، کره شمالی و جنوبی هیات نمایندگی خود را به منظور مذاکرات جدی پیرامون حل مسائل موجود میان دو کشور تعیین کرده اند. همچنین وزارت وحدت کره مستقر در کره جنوبی، نیز فعال شده و می تاوان امیدوار بود که دو کشور از این فرصت استفاده کنند و حداقل خروجی آن، کاهش تنش ها میان دو کره باشد.

توان اقتصادی، اهرم کره جنوبی

در حال حاضر تنها اهرم کره جنوبی در مذاکرات با کره شمالی، اقتصاد این کشور و توان پیشرفت اقتصادی و صنعتی این کشور خواهد بود. در همین زمینه می توان به تجربه ای میان دو کره تحت عنوان دهکده مرزی اشاره کرد. طی این تجربه یکسری کارخانه هایی در مرز دو کره سازماندهی شد که توانست کمک بسیار زیادی به انتقال دانش فنی به کره شمالی کند. از همین نقطه نیز کره شمالی دریافت تا چه اندازه از همسایه جنوبی خود عقب افتاده است، زیرا پیش از آن هیچ ارتباطاتی وجود نداشت اما کارگران و مهندسی هر دو طرف در طی همکاری با یکدیگر با اوضاع و احوال موجود بیشتر آشنا شدند.

:: Information 145
تاریخ بروزرسانی : ۳۰ دی ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25711 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما