ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25430 پست
:: ورودی گوگل امروز : 4 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

: محققان بر این باورند زمانی که شخصی مهارت جدید را یاد گرفته، حتی پس از توقف تولید میلین، این مهارت حفظ می‌شود. آن‌ها دریافتند این ماده توسط مغز و نخاع در اوایل بزرگسالی تولید می‌شود.

بر اساس پژوهش تازه دانشمندان دانشگاه کالج لندن، موفقیت افراد در استفاده از آلات موسیقی می‌تواند به دلیل وجود نوعی ماده چرب موسوم به میلین بر روی عصب‌های گوششان باشد.

به گزارش ایسنا، محققان دریافته‌اند ماده میلین که از لحاظ الکتریکی عایق است، نقش مهمی در یادگیری مهارت‌های جدید توسط مغز ایفا می‌کند. آن‌ها مدعی‌اند هنگامی که مهارتی مانند نواختن پیانو در بزرگسالی یاد گرفته می‌شود، این ماده باید تولید شود تا فرد مهارت جدید را یاد بگیرد.

میلین، ماده چرب غنی از پروتئین است که عصب‌ها را می‌پوشاند و آن‌ها را عایق می‌کند که این امر باعث افزایش سرعت هدایت پیام‌های الکتریکی در درازای تار عصبی می‌شود.

محققان بر این باورند زمانی که شخصی مهارت جدید را یاد گرفته، حتی پس از توقف تولید میلین، این مهارت حفظ می‌شود. آن‌ها دریافتند این ماده توسط مغز و نخاع در اوایل بزرگسالی تولید می‌شود.

مطالعه موش‌های آزمایشگاهی نشان داد هر بار که در بزرگسالی مهارت جدیدی یاد گرفته می‌شود، ماده میلین جدید باید تولید شود و ساختار ماده سفید مغز در طول فعالیت‌های عملی جدید با افزایش تعداد سلول‌های تولیدکننده میلین تغییر می‌کند.

این کشف در یافتن‌ راه‌هایی برای تحریک و ارتقای یادگیری حائز اهمیت است و جزئیات آن در مجله Science منتشر شد.

:: Information 348
موضوع : اخبار سایت
تاریخ بروزرسانی : ۲۸ مهر ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25333 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما