ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25420 پست
:: ورودی گوگل امروز : 6 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۰/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

 کیف، لباس و لوازم التحریر چقدر هزینه دارد

در پرس و جوی خبرنگار ما از میانگین قیمت روپوش  دخترانه شامل مانتو و شلوار مشخص شد قیمت یک دست روپوش دخترانه دبیرستانی از حدود ۱۰۰ تا ۱۸۰ هزار تومان است که بسته به منطقه و نوع مدرسه اعم از غیر دولتی و دولتی متغیر است. روپوش دخترانه در مقطع راهنمایی یا همان کلاس ششم تا نهم نیز از حدود ۶۸ هزار تومان تا ۱۱۰ هزار تومان برآورد شده است؛ البته برخی مدارس دولتی هزینه یک دست مانتو و شلوار دخترانه را تا ۵۰ هزار تومان تعدیل کرده اند.

همچنین قیمت یک دست روپوش پسرانه شامل یک بلوز و یک شلوار از حدود ۸۰ تا ۹۵ هزار تومان تخمین زده شده که بسته به اندازه هر دانش آموز متغیر است. به گفته طهماسبی نیک، در حال حاضر پارچه های روپوش مدارس همگی تولید ایران و پارچه بروجرد با دوخت ایران است؛ بنابراین روپوش های مدارس کاملا تولید داخل است. با گذر به دهه ۶۰ و مرور خاطرات به یاد می آوریم که گاه برخی خانوارها یا توان خرید هر ساله روپوش برای فرزندان شان را نداشتند یا جنس پارچه ها و دوخت آنها چنان مرغوب بود که برای ۱۸ ماه قابل استفاده بود.

این در حالی است که برخی خانوارها در حال حاضر برای یک سال تحصیلی، حتی دو دست لباس مدرسه می خرند؛ چرا که جنس ها دیگ رمانند گذشته مرغوب نیست. رئیس اتحادیه خیاطان زنانه و مردانه می گوید: «اگر خانوارها سالانه دو دست روپوش مدرسه نخرند حتما یک دست را می خرند، چون دیگر یک دست روپوش چه دخترانه چه پسرانه کفاف استفاده ۱۸ ماه را نمی دهد.»

جای خالی دفترهای ۴۰ برگ و ۶۰ برگ

برای نسل میانسال و حتی جوان جامعه ماه مهر با خاطره دفترهای ۴۰ برگ، ۶۰ برگ یا ۱۰۰ برگی که پیش از آغاز مدارس، هفته ها درگیر جلد کردن و خط کشی آنها بودند گره خورده، اما این روزها دفترهای ۴۰ برگ و ۶۰ برگ جای خود را به دفترهای ۵۰ برگ و ۸۰ برگ داده اند و با توجه به جلدهای فانتزی انواع دفترها، دیگر نیازی به جلد کردن و خط کشی آنها با خودکارهای قرمز وجود ندارد؛ البته قیمت این دفترها هم در قیاس با آن سال ها، افزایش قابل توجه پیدا کرده و اکنون برای خرید هنر دفتر ۵۰ برگ باید رقمی بین ۷۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان هزینه کرد.

:: Information 154
تاریخ بروزرسانی : ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25323 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما