ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25655 پست
:: ورودی گوگل امروز : 2 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۷/۰۶/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر علی ترکمان متخصص ارتوپد و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان این مطلب افزود: البته بیشترین رشد قدی که قد بطور ناگهانی بلند می‌شود در دخترها حدود ۱۴-۱۰ سالگی و در پسرها ۱۶-۱۲ سالگی است که این، دوران نوجوانی فرد است.


قد بلند
 

وی گفت: بطور طبیعی و معمول، بعد از این سنین، صفحات رشد استخوانی در فرد بسته می‌شود و افزایش قد اتفاق نمی‌افتد، بنابراین هر اقدامی برای بهبود فرآیند افزایش قد، باید در سن رشد قدی باشد و خارج از این سنین، هرگونه تبلیغاتی، تنها جنبه‌ تجاری دارد.  در سال‌های اخیر تبلیغات زیادی برای داروها، چسب‌ها و کفش‌های افزایش‌دهنده‌ قد صورت گرفته که فقط تبلیغات محض است و صحت ندارد.

دکتر ترکمان افزود: هر فردی یک ذخیره‌ی ژنتیکی برای قد دارد که از پدر و مادر و اجدادش به ارث می‌برد. اگر فرد در کنار این ذخیره‌ی ژنتیکی، تغذیه‌ی درست و ورزش مناسب هم داشته باشد، می‌تواند به حداکثر رشدی قدی که در ژنتیک وی تعریف شده، برسد. مصرف به اندازه از گروه‌های مختلف غذایی نظیر پروتئین‌ها، کلسیم، آهن و روی و همچنین انجام ورزش‌های کششی و پرشی نظیر والیبال و بستکبال و … در بهبود رشد قدی در سنین رشد و پیش از بسته‌شدن صفحات رشد استخوانی، بی‌تأثیر نیست.
 

:: Information 338
موضوع : اخبار روز
تاریخ بروزرسانی : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25558 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما