ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25420 پست
:: ورودی گوگل امروز : 6 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۰/۰۴/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

۲۰٫ برخی اصولی که بعدها در فیزیک و ریاضیات و سایر درس‌های دوران تحصیل آموخته می‌شوند، در واقع پایه در اصولی دارند که در طبیعت به چشم می‌آیند،‌ مانند تغییر حالت مواد، ثابت بودن حجم، ترکیب شدن، …. حتی توضیحاتی ابتدایی در مورد تفاوت ساعت‌ها، تفاوت‌های آب‌وهوایی و تغییرات زمین‌شناختی را می‌توانید در زمان مناسب در سفر،‌ یعنی وقتی با آن‌ها مواجه می‌شود، به فرزندتان ارائه کنید.

۲۱٫ بچه‌ها قبل از این که واقعا خسته شوند و طاقتشان تمام شود، نشانه‌هایی را در رفتار و گفتار خود نشان می‌دهند. سعی کنید نسبت به این نشانه‌ها حساس باشید و به موقع عکس‌العمل نشان دهید، تا به دردسر نیافتید.

۲۲٫ امکان برگشتن به هتل یا محل اقامت خود در صورت خستگی فرزندتان را در نظر داشته باشید، مثلا با خودروی خودتان بروید یا حتما شماره تماس تاکسی تلفنی آن محل را همراه داشته باشید.

۲۳٫اگر فرزندتان نمی‌تواند پابه‌پای بقیه راه برود،‌ امکاناتی برای استراحت او در نظر بگیرید،‌ زمانی را در یک رستوران یا مانند آن به نشستن بگذرانید، یا اگر سنش کم است، کالسکه او را همراه با خود ببرید،‌ مکان مناسبی برای استراحت پیدا کنید و خوراکی‌های مفید و مغذی همراه داشته باشید.

۲۴٫ بسیار مهم است که قبل از این که طاقت فرزندتان تمام شود،‌ به داد او برسید، در غیر این‌صورت به او یاد می‌دهید که فقط وقتی حسابی داد و بیداد به راه بیاندازد یا روی زمین بنشیند،‌ او را جدی می‌گیرید و به خواسته‌اش توجه می‌کنید. در این صورت، تعجب نکنید اگر کم‌کم به جای این که بگوید خسته‌ام،‌ روی زمین بنشیند و دیگر با شما نیاید یا قشقرق به راه بیاندازد و تا او را از آن محل دور نکرده‌اید،‌ آرام نشود، چون می‌داند اگر آرام باشد،‌ دیگر به خواسته‌اش توجهی نمی‌شود و جوابی هم نمی‌گیرد. البته این کار را از روی عمد یا برای آزار شما انجام نمی‌دهد،‌ بلکه این تنها راهی است که شما با رفتار خود به او آموخته‌اید.

۲۵٫ بچه‌ها در سفر سوال‌های زیادی می‌پرسند. با هر پدیده جدیدی که روبرو می‌شوند، دوست دارند در مورد آن سوال بپرسند و اطلاعاتی به دست بیاورند. برخی والدین، فکر می‌کنند اگر قرار باشد در تعطیلات و سفر هم جواب انبوه سوال‌ها را بدهند، تعطیلاتشان خراب شده و در واقع انتظار دارند که فرزندپروری هم در سفر تعطیل باشد، تا بتوانند ذهن آزادتری داشته باشند. این درحالی است که همین سوال‌ها، بهترین فرصت برای آموزش مواردی است که بعدها،‌ کودکان به راحتی حوصله خرج یادگیری‌شان نمی‌کنند.

۲۶٫ فرزندتان را تشویق کنید به محیط اطراف دقت کند. او می‌تواند انواع گیاهان،‌ حیوانات، وسایل نقلیه و …. را در مسیر و در مقصد ببیند. مواجه شدن با محرک‌های متنوع به خودی خود، به رشد هوش و خلاقیت فرزندتان کمک می کند.

۲۷٫ از تنوع انسانی غافل نشوید، به فرزندتان اجازه بدهید غذاهای محلی هر منطقه را امتحان کند،‌ آداب و رسوم آن‌ محل را ببیند، مردم را با لباس‌های محلی خود تماشا کند و به رفتارهای آن‌ها دقت کند. به او کمک کنید شباهت‌ها و تفاوت‌ها را پیدا کند و با مردم هر منطقه وارد ارتباط و گفتگو شود. این کار به او کمک می‌کند درک بهتری از تفاوت‌ها و ارزش‌های انسانی در آینده داشته باشد و راحت‌تر با مردم متفاوت ارتباط برقرار کند، بدون قضاوت یا کناره‌گیری به دلیل تفاوت‌ها.

۲۸٫ وسایل و لباس‌هایی را با خودتان ببرید که اگر هر اتفاقی برایشان افتاد، دلتان نسوزد،‌ نگران هزینه‌هایشان نباشید و دائم استرس خراب شدنشان را هم نداشته باشید.

:: Information 193
تاریخ بروزرسانی : ۵ تیر ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25323 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما