ازاین که به این سایت سرزدید بیسار خرسندیم، امیدوارم که لحظات خوبی را سپری کنبد، لطفا اگر درهرکجای سایت مطلبی را مطالعه میفرمایید به دور از ادب هست که از مطلب استفاده بفرمایید اما نظر ندهید، اینطور فکر نمیکنید؟ درضمن تالارگفتمان سایت هم هرروز بروز شده وسراسر مطالب جالب وجدید میباشد، منتظر حضورشما هستیم
باتشکر مدیریت سایت: مهندس امین بشارت نیا

ایمیل: shahzade242@yahoo.com

09387345716 بامادرتلگرام ودیگرشبکه های اجتماعی مکاتبه کنید:

موضوعات
:: مطالب ارسال شده : 25430 پست
:: ورودی گوگل امروز : 3 بار
:: تعداددیدگاهها : 0 نظر
:: تاریخ آخرین بروزرسانی : ۰۲/۰۵/۱۳۹۸
:: میانگین بروزرسانی ها : 0.03 دقیقه

برخی از غذاها و اثرات زیست محیطی می توانند ارتش سیستم ایمنی را از انجام کارهای خوب حفظ کنند. مراقب این تهدیدات برای دفاع از بدن خود باشید.

مصرف بیش از حد در شکر.

خوردن یا نوشیدن ۱۰۰ گرم (۸ قاشق غذاخوری) شکر، معادل حدود دو قوطی نوشابه، می تواند توانایی گلبول های سفید خون را برای کشتن میکروب ها به میزان چهل درصد کاهش دهد. اثر سرکوب کننده قند خون کمتر از سی دقیقه پس از مصرف است و ممکن است به مدت پنج ساعت ادامه یابد. در مقابل، مصرف کربوهیدراتهای پیچیده یا نشاسته برسیستم ایمنی تأثیری ندارد.

مصرف الکل زیاد

مصرف الکل بیش از حد می تواند به دو روش به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. اول، کمبود تغذیه ای کلی را ایجاد می کند، بدن را از مواد مغذی تقویت کننده ایمنی با ارزش محروم می کند. دوم، الکل، مانند شکر، مصرف بیش از حد می تواند توانایی سلول های سفید را برای کشتن میکروب ها کاهش دهد. دوزهای بالای الکل باعث کاهش توانایی گلبول های سفید خون برای ضرب شدن، مهار فعالیت سلول های سفید کننده قلب در سلول های سرطانی می شود و توانایی ماکروفاژها برای تولید عوامل ناباروری تومور را کاهش می دهد. یک نوشیدنی (معادل ۱۲ اونس آبجو، ۵ اونس شراب یا ۱ اونس مشروب الکلی) به نظر نمی رسد که سیستم ایمنی را تحمل کند، اما سه یا چند نوشیدنی انجام می دهد. آسیب به سیستم ایمنی بدن نسبت به میزان مصرف الکل افزایش می یابد. مقدار الکل که به اندازه کافی باعث مسمومیت نیز می شود، برای جلوگیری از ایمنی کافی است.

آلرژی های غذایی

با توجه به شبیه سازی ژنتیکی، برخی از تقسیمات سیستم ایمنی مواد مضر دیگری را (مانند شیر) به عنوان مهاجم خارجی شناسایی می کنند و به آن حمله می کنند و باعث واکنش آلرژیک می شوند. قبل از نبرد، روکش روده مانند یک دیوار غیر قابل نفوذ به مهاجمان خارجی بود. پس از برخورد های بسیاری با آلرژن های غذا، دیوار آسیب دیده است، مهاجمان و سایر مواد سمی که ممکن است در مواد غذایی وارد شوند، به جریان خون منتقل می شود و باعث می شود بدن احساس بدبختی کند. این وضعیت به عنوان سندرم روده تحریک پذیر شناخته شده است.

چربی بیش از حد

چاقی می تواند منجر به یک سیستم ایمنی افسرده شود. این می تواند توانایی گلبول های سفید را برای تکثیر، تولید آنتی بادی ها و عجله به محل عفونت را تحت تاثیر قرار دهد.

:: Information 42
موضوع : موزیک
تاریخ بروزرسانی : ۱۵ اسفند ۱۳۹۷
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: QR Code
نویسنده : ( AMIN BesharatNia ) | تعداد ارسال ها ( 25333 ) | درباره نویسنده :
:: Comments


نظرات بسته شده.

برخی از برنامه های اندرویدی طراحی شده ما